Aracımın sağ kapısı açılmıyor :(

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar haftasonu iş için Afyona gittim, Bursaya feribotla geçtikten sonra yol fazla uzun olmadığından kendi aracımla gitmeyi tercih ettim. Bu sabaha kadar birşey yoktu, fakat bu akşam saat 5 civarlarında feribotta sıra beklerken sağ kapının hem içten, hem dıştan açılmadığını farkettim, baya uğraşmama rağmen düzelmedi, yarın sabah Odak a götürcem. Sizce sıkıntı neden kaynaklanmış olabilir ? Aracın zaten iki kapısı vardı kaldı tek kapı  019cryy

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracımın sağ kapısı açılmıyor :(

Kilit sistemınde problem olabılır sercan geçmiş olsun..
allahtan tek kışısın yoksa herkez sofor tarafından bınerdi.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Muhtemelen araçtan indin ve çift kilitleme yaptın, kilit pimlerini harekete geçiren mekanizmada bir aksaklık meydana geldi...

U.kumandadan açma kapama yapınca kapı içinden elektrik sesi geliyorsa dediğim gibi, hiç ses gelmiyorsa elektrik aksamında bir sorun olması olası.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi işin tuhafı kilit açılıyor, hatta içerden elimle tutup kaldırdım ama yine olmadı, yol biraz bozuktu araç sarsıldı biraz ondan mı oldu dicem ama ne alaka...  023hm Valla inşallah garanti kapsamına sokarlar, yarın sabah gidicem Odak a

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Muhtemelen araçtan indin ve çift kilitleme yaptın, kilit pimlerini harekete geçiren mekanizmada bir aksaklık meydana geldi...

U.kumandadan açma kapama yapınca kapı içinden elektrik sesi geliyorsa dediğim gibi, hiç ses gelmiyorsa elektrik aksamında bir sorun olması olası.
Araca her bindiğimde konsoldaki kilit butonuyla kapıları kitlerim, inerkende araçta teksem eğer, genellikle konsoldan kilidi açmadan, direk kapı kolunu çekip açıyorum, böylece bagaj ve sağ kapı kitli kalmış oluyor, eğer bahsettiğin şey buysa abi ben sürekli bu şekilde kullanıyorum. Bunun bir sıkıntıya yol açabileceği hiç aklıma gelmezdi işin doğrusu  023hm

tunc1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

garanti olur yardimci oluruz.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sercan link' Alıntı:
Araca her bindiğimde konsoldaki kilit butonuyla kapıları kitlerim, inerkende araçta teksem eğer, genellikle konsoldan kilidi açmadan, direk kapı kolunu çekip açıyorum, böylece bagaj ve sağ kapı kitli kalmış oluyor, eğer bahsettiğin şey buysa abi ben sürekli bu şekilde kullanıyorum. Bunun bir sıkıntıya yol açabileceği hiç aklıma gelmezdi işin doğrusu  023hm

İşin ilginci bende konsoldan kitledikten sonra gene konsoldan 4 kapı + bagajı da açarım, konsoldan kitleyip sadece sürücü kapısını açmak benim gibi simetri takıntılı birine ters geliyor, arıza ihtimali verdiğimden değil.

Servisin garantiden yardımcı olacaklarına eminim.

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gecmis olsun
Muhtemeln kilit mekanizmasindaki parcalardan biri bosaldi ve acma kollari bosa calisiyor,kolayca halledilir diye dusunuyorum,insaallah...tabi bu olayin siz uzun yola cikmisken olmasi moral bozucu bsy,neyseki tek kisiymissiniz,tekrardan gecmis olsun diyelim

tunc1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sercan yazilim veya programsal durumda olabilir sabahtan kacta gelicen belli ise trim ustasini ona gore hazir tutayim gelince bekletmeyelim seni baskan

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tunc link' Alıntı:
Sercan yazilim veya programsal durumda olabilir sabahtan kacta gelicen belli ise trim ustasini ona gore hazir tutayim gelince bekletmeyelim seni baskan
Saat 10 gibi gelirim Tarık, gelince haber veririrm sana  045thumbsup