aracımın yeni pabuçları

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
bu gün aracımın fabrika çıkışı lastiklerini yeniledim ,continental conti sport contact 5  225-45-17 91Y taktırdım,ilk izlenimim eski lastiklerim 50 yanaktı ama bunlar 45 yanak olmasına rağmen çok daha yumuşak ve çok sessiz ,viraj alışı ve yol tutuşu eski lastiiklerim olan conti csc3 ten daha iyi resmen zamk gibi yapışıyor yola yani verdiğim parayı hak ediyor bu arada tanesi 300 tl ve 4 lastik alana 1 sene yol yardımı veriyorlar ki kapsamı baya geniş.

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: aracımın yeni pabuçları

Abi gule gule eskit,tekerine das degmesin,neden 45 yanaga gecildi

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Kasım Çınar link' Alıntı:
Abi gule gule eskit,tekerine das degmesin,neden 45 yanaga gecildi
sağolasın ,45 yanağa mecburi geçiş oldu ellerinde 50 yanak yoktu merkez depodan isteyeceklerdi ve bekleme süresi bana uzun geldi benim eskiler artık yola hiç tutunmuyordu bende bunları taktırdım ama yarım santim pek belli olmuyor.

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi hayırlı olsun kazasız belasız eskit

Muarrem1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
sağolasın ,45 yanağa mecburi geçiş oldu ellerinde 50 yanak yoktu merkez depodan isteyeceklerdi ve bekleme süresi bana uzun geldi benim eskiler artık yola hiç tutunmuyordu bende bunları taktırdım ama yarım santim pek belli olmuyor.

Bakinca iki lastik arasinda pek fark olmaz ama 45 yanakta cukura dusuldugunde 50 ye gore balon yapma ihtimali daha coktur. Parkederkende janti surtme riski yuksektir. Bekleyip 50 alsaydiniz keske.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu ebatlar sende sorun yaratmaz umarım abi ben pek anlamam sen iyi biliyorsun da umarım sorun olmaz ben dün jantı sürtmüşüm biraz ne yaparım bilmiyorum hayırlı olsun

bayrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar 225   olan değer tabanın yere bastığı kısım   bu değer nekadar büyürse sürtünme okadar artar  lastik tabanı genişler  yol tutuş artar fakat yakıt tüketimide  artar  

üstad sizin araç  nedir ?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayirli olsun ulaş.
Bencede keske 50 yanak alsaydin ulkemizin yollari malümm

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bayrak link' Alıntı:
arkadaşlar 225  olan değer tabanın yere bastığı kısım  bu değer nekadar büyürse sürtünme okadar artar  lastik tabanı genişler  yol tutuş artar fakat yakıt tüketimide  artar 

üstad sizin araç  nedir ?

Ulaş'ın araç 1.6T Hikmet, genelde 200km ve üstü hızlarda gittiği için ne kadar geniş yanak o kadar iyi :)

Hayırlı olsun Ulaş benimde lastikleri değiştirme vakim geldi gibi orjinal ustunde gelen lastiklere gore yol tutuşu daha mı iyi oldu?