Aracin ilk kalkisinda farlarin azicik sonuklesip tekrar normallesmesi.

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba.

Astra J marka aracimda sunu farkettim.Aracin ilk kalkisi esnasinda farlar biraz kısılıp,ardindan normal haline geliyor.Bu normal midir yoksa bir ariza isaretcisi midir ? Bu konuda bilgi ve fikirlerinizi paylasabilirseniz memnun olurum.

1

1423

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Aracin ilk kalkisinda farlarin azicik sonuklesip tekrar normallesmesi.

o durum benim araçta da var..araç çalıştırıldığında voltajın düşmesinden kaynaklanıyor.bu durum normal.hatta cam açma butonlarına basınca da aracın dış lambaları kısılır.başka marka araçlarda da karşılaştım.bunlar normal..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eğer marşta herhangi bir problem yoksa normal bence de
ama araç akım çektiği için mümkün mertebe farları araç çalıştıktan sonra açarsanız
aküden daha az akım çekmiş olur araç

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cevaplariniz icin tesekkur ederim.

Yanlis anlamadiysam siz aracin ilk calismasi anindaki durumdan bahsetmissiniz.Benim demek istedigim aracin ilk kalkisi esnasi yani araci calistirdim,ardindan otomatik olarak farlar acildi,1.vitese taktim ve arac harekete basliyor... Bu ilk kalkis esnasindaki farlarin hafif kisilma durumu.Ilk kalkis oldugu icin bu da normal sanirim.

1

1423

Bilgi Girilmemiş

motorun çalıştırılması anladım .kusura bakmayın.. eğer aracı kaldırırken az gaz verip araç titriyorsa lambaların kısılması olabilir diye düşünüyorum..içinize sinmiyorsa bu durumu servise sorun derim..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1423 link' Alıntı:
motorun çalıştırılması anladım .kusura bakmayın.. eğer aracı kaldırırken az gaz verip araç titriyorsa lambaların kısılması olabilir diye düşünüyorum..içinize sinmiyorsa bu durumu servise sorun derim..

+1

Kalkarken motorda silkeleme yapacak şekilde kalkıyorsanız farların kısılması normaldir ancak yeterince gaz verdiğiniz halde lambalar kısılıyorsa servise danışabilirsiniz

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1423 link' Alıntı:

Yok kusur ne demek estagfurullah.Az gaz durumunu hic dusunmedim.Bunu birkez daha deneyecegim bakalim ne olacak.

Cevabiniz icin tesekkur ederim.

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=1423 link=topic=1995.msg41633#msg41633 date=1312124602]

+1

Kalkarken motorda silkeleme yapacak şekilde kalkıyorsanız farların kısılması normaldir ancak yeterince gaz verdiğiniz halde lambalar kısılıyorsa servise danışabilirsiniz
[/quote]

Ilginiz icin tesekkurler.Yukarida yazdigim durumu deneyecegim.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Normal sayılır merak edecek birşey yok. Bu olay araç yeniyken olmayıp şimdi başlamışsa çok büyük ihtimalle şarj dinamosu kömürlerinden kaynaklanıyor.