Aracın Yağmurlu Havalarda Su Alması

yağmurlu havalarda özellikle sürüş esnasında araçlarınız sol-sağ yan,arka stop lambalarından veya he

• evet

Oy: 23 20.0%
  • hayır

Oy: 58 50.4%
  • bilmiyorum

Oy: 34 29.6%

• Kullanılan toplam oy
    115

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: aracın yağmurlu havalarda su alması

avukatakın link' Alıntı:
Benim araç  arka   tavan spoylerinin ordaki stop lambasından su alıyordu içeri.  garantiden stop  lambası komple değişti.  artık su almıyor dün kontrol ettim problem yok hamd olsun.  ֖n farlar ise  arada buğulansada  hemen kuruyor  o da problemsiz dün gece o yoğun yağmurda ı elimde fener ile arabanın her yerini kontrol ettim.  Bende problem yok ama  sitedeki diğer astranın içi  göl olmuş !
Servisten aradıkları için cuma günü aracımı servise (Arkas/ևengelköy) götürdüm.֖nce yıkadılar.Yıkamayı yapan arkadaş, aracın arka bağaj fitilleri içinde su biriktiğini, aynı durumu başka bir j de de gördüğünü, içeriye gittiğimde servisteki ustalara hatırlatmam konusunda beni uyardı.Aslında başka yıkamacılar da (meguiras) yıkama esnasında arka cam içinde su damlaları gördüklerini söylemişlerdi, ancak ben zaman içinde bu konuyu tamamen unutmuştum.
Neyse kısa keselim, konuyu incelemek için bir trim ustası çağrıldı.Sağolsun gelen ustam da aynı durumu daha önce başka bir araçta teşhis ettiklerini ve konunu arka stop lambası contasından kaynaklandığını söyleyerek, bagaj kapagındaki stop lambası arkasına denk gelen plastik aksamı sökünce hep beraber gördük ki orası ıslak ve oradan giren su kanallardan aşağıya ve oradan da bagaj içine girmekte.Sipariş forumu dolduruldu ve beklemeye geçildi...
Umuyorum ki su meselesi sadece bu kadarla kalır ve diğer arkadaşların yaşadıklarını yaşamam.Yaşayan arkadaşlara da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Tüm bunları yaşayınca, şu efsane GM Bölüm Başkanının söylediklerinin çok da gerçeği yansıtmadığını görüyorum..(Hani şu kirli sakallı bey) Neymiş 600 saat  rüzgar tünelinde kalmış araç test için..Sonuç rüzgar direnç katsayısı 31..Oysa emsallerinde bu değer yanlış bilmiyorsam eğer 28 civarında..Neymiş onca testten geçirilmiş araçlarımız..İiyi de nasıl oluyor içeriye su almalar, parke yollarda sürülerken hiç mi biri duymadı konsoldan gelen sesleri ya da ortalama bir süratte aracın  kabin içine aldığı sesleri..Anlamadım ki.. 046thumbsdown

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İnanamıyourm ya !!!!!!!!!!!!!!      benimde  bagaj fitillerinin içinde su birikiyor!!!!!!!  stop lambasından sonra birde bu başımıza geldi    yarın servise götüreceğim. 

Tavan spoylerinin ordaki stop komple değişmişti ama  demekki değişecek başka yerlerde varmış!!!!!!!!!

Murat.Dursun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alahan1963 link' Alıntı:
Servisten aradıkları için cuma günü aracımı servise (Arkas/Çengelköy) götürdüm.Önce yıkadılar.Yıkamayı yapan arkadaş, aracın arka bağaj fitilleri içinde su biriktiğini, aynı durumu başka bir j de de gördüğünü, içeriye gittiğimde servisteki ustalara hatırlatmam konusunda beni uyardı.

Sn. Alahan1963 aynı servise gidiyoruz. Istanbul buluşmasından önce görüşebileceğiz sanırım. 14alkiss

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yıkmacının bahsettiği diğer astra j  de sizmisiniz :)

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İzmir Torbalıdan verilen yeni stop lambası siparişinin gelmesini bekliyorum.Birkaç gün içinde geleceğini ve bana haber vereceklerini söylediler.Bu durumda önümüzdeki cumartesi sabah, serviste olma ihtimalim çok yüksek.Görüşürüz umarım.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar aracımı servise götürdüm. bagaj fitillerinin su toplaması ile ilgili.  sanırım yanlış alarm vermişiz :)  araçta bir sorun yokmuş bagaj içine su girmediği  sürece sorun olmuyormuş.  ben  tavan stopundan sonra heralde aşırı tedirgin oldum :)  neyse çok şükür kazasız belasız atlattık bunu :)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Murat.Dursun link' Alıntı:
Benimde her yıkama sonrası bagaj fitilinin içi su doluyordu.
Serviste bir gün boyunca inceleyip su giren yeri tespit ettiler. Stop lambalarından birtanesinin contası fabrika montaj sırasında
bozulmuş parça bekliyorum.

Blg.
Arkadaşlar aracımı servise götürdüm. bagaj fitillerinin su toplaması ile ilgili.  sanırım yanlış alarm vermişiz :)  araçta bir sorun yokmuş bagaj içine su girmediği  sürece sorun olmuyormuş.  ben  tavan stopundan sonra heralde aşırı tedirgin oldum :)  neyse çok şükür kazasız belasız atlattık bunu :)

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Yeri gelmişken bir uyarı da ben yapayım. Eski aracımın (Astra H) su alma problemi olmamasına rağmen, lastik patlaması neticesinde stepneyi çıkarttığımızda stepnenin bulunduğu bölümün ağzına kadar suyla dolu olduğunu gördük. Bagajda herhangi bir ıslaklık olmamasına rağmen, lastik resmen suyun içinde yüzüyordu. Stepnenin olduğu bölümün alt tarafında su tahliye kanalları var onların açılması gerekiyormuş, önceden böyle bir şeyle karşılaşmadığımız için aklımıza gelmemişti. Aklınızda bulunsun, sadece görülen yerleri değil arada bagaj zeminini kaldırıp stepne kısmını da kontrol edin.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

arkadaş bu ne ya! korkutmayın beni. araç daha elime geçmedi.... hiç duymadığım görmedim şeyler bunlar......