Aracın Yağmurlu Havalarda Su Alması

yağmurlu havalarda özellikle sürüş esnasında araçlarınız sol-sağ yan,arka stop lambalarından veya he

• evet

Oy: 23 20.0%
  • hayır

Oy: 58 50.4%
  • bilmiyorum

Oy: 34 29.6%

• Kullanılan toplam oy
    115

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracın Yağmurlu Havalarda Su Alması

akın link' Alıntı:
[quote author=thejazz link=topic=409.msg26087#msg26087 date=1302812508]
Pazar günü güzel bir yıkayıp, su alması muhtemel yerlerine(!) bolca su tutup test edeyim.
tavan stop lambasını mutlaka deneyin
[/quote]

Tavan stop lambasını ve ön su giderlerinin olduğu yeri uzun süre su altında bırakarak test ettim. Özellikle stop lambasına bolca tazyikli su tuttum ve sonuç olumlu. Uzun yol yaptığımda da hava yağmurluydu ve yolculuk sonrası aracımın içerisi kuruydu.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende şuan şirkete geldim, dışarda şiddetli bir yağış var,aracı özellikle açığa bıraktım, akşama kadar dursun bakalım nolcak.

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

volkansan link' Alıntı:
opel.de almanya'ya yollamış olduğum maili aşağıda sunuyorum.

öncelikle iyi çalışmalar dilerim, aralık 2010 da Türkiye izmir egem opel bayisinden almış olduğum astra j sport ecoflex marka model aracım, ocak 2011ayında yolcu tarafı alt döşemesine aşırı miktarda yağmur suyu birikmişti, şikayetim Türkiye izmir opel arkas servisi tarafından giderildiği söylenerek aracı teslim almıştım. ancak şikayetim tekrarlamış olup(halen her yağmurda yağmur suyu birikmekte) halen devam etmektedir, yaklaşık 50 bin tl veripte almış olduğum aracımdan kuş serisi araçlarda bile rastlanmayacak, benimde şikayetimi söylemeye utandığım bir arıza nedeniyle soğumuş bulunmaktayım. şikayetimi gm türkiye ile de paylaşmış olup mağduriyetimin ivedilikle giderilmesini talep ediyorum. (A***v*****/İZMİR İRTİBAT TEL:0505********)

buda yeterli olmaz ise hukuki yollara başvuracağım. astra j alacak olan arkadaşların bu tür durumlara hazırlıklı olmaları gerekiyor.

Durumun sizde yaratmış olduğu sinir ve sıkıntı sebebi ile mailinizi yazarken kullandığınız kuş serisi araçlar cümlesinin Almanyadaki yetkililer için birşey ifade etmeyeceğini hatta bu kuş serisi araçlar da ne acaba diyeceklerini gözden kaçırmışsınız.

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün oldukca yağmurlu bir gündü ve akşamına aracımı yıkattım.Yıkamadan sonra arka koltuk orta kısımda oturma yeri ve sırta gelen kısma kadar geniş bir alanda ıslaklık gördüm.Aklıma forumda okuduğum ve inşallah benim başıma gelmez dediğim şey geldi ve hemen bagaja koştum.stepnenin oraya baktığımda ne gördüm dersiniz? Stepne balık olmuş yüzüyor  madd oradan koltuklara kadar ıslanmış. Bagaj kapağındaki stop lambasının oraları kontrol ettim orada bir ıslaklık yok, bagaj döşemelerinde de bir ıslaklık yokSu stepne havuzunda birikmiş ve oradan koltukara ulaşmış...ևok kızgınım yarın hemen servise götüreceğim.Stepne havuzu su ile dolan ve bunun nedenini ve çözümünü bulabilen varmı acaba?

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hipokratim link' Alıntı:
Bugün oldukca yağmurlu bir gündü ve akşamına aracımı yıkattım.Yıkamadan sonra arka koltuk orta kısımda oturma yeri ve sırta gelen kısma kadar geniş bir alanda ıslaklık gördüm.Aklıma forumda okuduğum ve inşallah benim başıma gelmez dediğim şey geldi ve hemen bagaja koştum.stepnenin oraya baktığımda ne gördüm dersiniz? Stepne balık olmuş yüzüyor  madd oradan koltuklara kadar ıslanmış. Bagaj kapağındaki stop lambasının oraları kontrol ettim orada bir ıslaklık yok, bagaj döşemelerinde de bir ıslaklık yokSu stepne havuzunda birikmiş ve oradan koltukara ulaşmış...ևok kızgınım yarın hemen servise götüreceğim.Stepne havuzu su ile dolan ve bunun nedenini ve çözümünü bulabilen varmı acaba?

sitede  erdemin de  başına gelmişti. ayrıca  benim ve çoğu kişinin arka tavan stopundan su  sızıyordu. bir de torpidonun ordan giriyordu.  çoğunluk bu şekilde su aldı içeriye  ama sizin durum sanırım sadece erdemde ortaya çıkmıştı.

ama servisler  bu konuda bilgili yani en azından bazı servisler bilgili,  yedek parça siparişi ve izolasyonla işi çözüyorlar

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun sn.hipokratim, malesef bizim araçlarda görülen en büyük sıkıntılardan biri bu, fakat biz hep(ben dahil) 2010 modellerde çıkan bir sorun olduğu üzerinde duruyorduk, sanırım sizin araç 2011, demek ki her an bizimde başımıza gelebilir.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de şu ana kadar su alma problemi olmadı. Hemen her haftasonu yıkatıyorum aracımı her defasında basınçlı su tutturuyorum 3. stop lambasının bulunduğu bölgeye, böyle giderse zaten zorla su alacak araba  011zaa

Sn. Hipokratım geçmiş olsun.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
[quote author=hipokratim link=topic=409.msg38269#msg38269 date=1309204599]
Bugün oldukca yağmurlu bir gündü ve akşamına aracımı yıkattım.Yıkamadan sonra arka koltuk orta kısımda oturma yeri ve sırta gelen kısma kadar geniş bir alanda ıslaklık gördüm.Aklıma forumda okuduğum ve inşallah benim başıma gelmez dediğim şey geldi ve hemen bagaja koştum.stepnenin oraya baktığımda ne gördüm dersiniz? Stepne balık olmuş yüzüyor  madd oradan koltuklara kadar ıslanmış. Bagaj kapağındaki stop lambasının oraları kontrol ettim orada bir ıslaklık yok, bagaj döşemelerinde de bir ıslaklık yokSu stepne havuzunda birikmiş ve oradan koltukara ulaşmış...ևok kızgınım yarın hemen servise götüreceğim.Stepne havuzu su ile dolan ve bunun nedenini ve çözümünü bulabilen varmı acaba?

sitede  erdemin de  başına gelmişti. ayrıca  benim ve çoğu kişinin arka tavan stopundan su  sızıyordu. bir de torpidonun ordan giriyordu.  çoğunluk bu şekilde su aldı içeriye  ama sizin durum sanırım sadece erdemde ortaya çıkmıştı.

ama servisler  bu konuda bilgili yani en azından bazı servisler bilgili,  yedek parça siparişi ve izolasyonla işi çözüyorlar
[/quote]

geçmiş olsun. benim 3.stopdan su alıyordu aynı zamanda stepne havuzuna su dolmuştu.  önce değiştirmek istemeseler de uğraşlarım sonucu 3.stopu değiştirttim. ondan sonrada tekrar bu sorunlar oluşmadı

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şu meşhur su alma problemi sonunda bana da peydah oldu, gözle kontrol ettim ve bagaj kapağının üstündeki stop lambasının contasının deforme olduğunu gördüm. Bir hafta idare edeceğim 13 veya 14 ünde İzmir'e geçeceğiz artık orada baktırırım. Bu arada İzmir'li arkadaşlardan yardım bekliyorum, aracı hangi servise götüreyim ?

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba arkadaşlar,epeydir foruma girememiştim.Şöyle gezerken konulara baktım da başımdan geçen bir olayı anlatayım.1 veya 1.5 ay önce aracın ön sağ yolcu koltuğunun göl gibi olmasıyla yaşadım su alma problemini.Su polen filtresinin olduğu yerden girmişti,çünkü hala damlıyordu oradan.Hemen Çorum'da arkadaşım var opel özel servisi oraya gitttim.Arkadaşla ararken ararken suyun girdiği yeri tesbit ettik.Resim çekmeyi akıl edemedim,tarif de edemem sanırım.Ama polen filtresinin dışa bakan kısmının alt bölümüydü.Orayı sert silikonla(siyah) iyice kapattık,bir daha da çok yağmurlu havalarda bile baktım su alma olmadı.Polen filtresi ıslandı sadece ve klima motoru su aldı.Ustam şimdi olmasa bile ilerde motorun oksitlenip arıza vereceğini söyledi.Şu anda sıkıntı yok.Tabi o zaman hava soğuk olduğu için kurutmada bayağı bi sıkıntı çektim.Geçenlerde de arabayı aldığım bayi aradı,böyle böyle su alma sıkıntısı oluyormuş,onun için servise gelmeniz lazım dedi.Dedim beyefendi ben o problemi çoktaan hallettim.Yani güncelleştirmeleri yapmayan arkadaş varsa yaptırsın.Canınızı da sıkmayın böyle şeylere,halledilir bir şekilde victoryy