Aracınız Kilometreye ortalama ne kadar yakıyor ?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içi 8 litre civarı yakanlar nasıl bir şehirde yaşıyorlar anlamış değilim? demek ki fabrika verileri gerçekten doğru değilmiş?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyimi kötümü abi ???

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içi 8 litre civarı yakanlar nasıl bir şehirde yaşıyorlar anlamış değilim? demek ki fabrika verileri gerçekten doğru değilmiş?

ya ben uzun yolda 6.5 - 7 litre yakıyorum şehir içi 10-11 litrelere çıkıyor ve devirli kullanmama rağmen
şehir içi 8 litre yakan bir kişi kesin çevre yolu 4. viteste kullanıyordur aracı,
gelsin benim kullandığım şehirde yaksın 8 litreyi ben araba kullanmayı bilmiyorum diyeceğim ve gidip ders alacağım :)

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelik selam arkaadaşlar..
bu konuyu açmamın öncelilik sebebi kendi aracımın yakıtını yanlış mı hesapladığımı öğrenmek..

Aracım 2001 model Vectra 2.0 CDX..
Zavoli marka LPG var aracımda..

öncelikle şehir dışı hesaplamamı söylüyorum;

Ankara-Samsun yolu üzerinde ortalam 110 km hızla 360km'ye 62-63 lira arası yaktı.. yani km başına 17.5 kuruş anlamına geliyo bu..

şehir içi Akıncı Hava Üssü (ankara) - İbn-i Sina hastanesi arası her sabah mesai başlangıç saati olduğu için sabah trafiğine ve her akşam mesai bitiş saati olduğuu için akşam trafiğine yakalanmalarımı da sayarak söylüyorum tam 422 km ye 90 lira yaktı.. yakıtı ankarada olanlar belki bilir istanbuldan gelen yolda batıkent carrefour'a gelmeden 70 sınırının az gerisinde olan PO'dan aldım.. litre fiyatı 2.19..
yani şehir içi de tam olarak km başı 21.4 kuruş civarı yakıyo

çevremdekilere sorduğumda araçları şehir içi 33 kuruş civarı yaktklarını söylüyo.. ben mi yanlıış hesaplıyorum ?

yakıt değerleriniz güzel fakat şehir içi dediğiniz yolda operaya kadar bir tane ışık yok,(sarayda 1 ışık var ).... kaza gibi olumsuz bir etken yoksa operaya kadar hiç durmazsınız, akıcı bir trafikte gidersiniz...operadan ibni sina zaten 2 km...(toplam mesafeniz 30km falan diye düşünüyorum) oradaki dur kalk da fazla etkilemez.... yani yüzde 75 sehirdışı-yüzde25 şehiriçi gibi düşünebiliriz...... 30 kuruş yaktığını söyleyen arkadaşlar ise mesela akşam aştiden samsun istikametine giden arkadaşlar olabilir(bu yolu da sonunda genişletmeyi düşündüler ama aradaki ağaçlar da bir başka güzellik katıyordu yola)....hatta o trafikte 40 kuruş bile yakar.....Şu anda yakıtınız gayet güzel ve normal... sakın ayarıyla falan oynatmayın....benim ki de bu civarlarda yakıyor...yanlız ben akıncı ile ibni-sina hastanesi arasında bir bağlantı kuramadım.. :) lojman falan yoksa bence daha yakın bir yere taşınmanız zamandan iyi tasarruf ettirir...

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Corsa 1.2 ESSENTİA Yoğun şehir içi kullanım...İstanbul....

En son Tüketim Değerim. 100 TL SHELL FUELSAVE 21 LİTRE CİVARINDA YAPIYOR... 343 KM ORTALAMA 6,122 LT 0,288 KURUŞ.