Aracınız Ne kadar yakıyor?

volkanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanx.tr.cx
hocam siz yüksek devirdemi kullanıyorsunuz? eğer öyleyse ki gene fazla bana göre tamam diyeceğim ama normal bir kullanım ise bence bi laptop a bağlatın giren çıkan gaz değerlerini bi inceleyin.Eğer yanlış hatırlamıyorsam giren ve çıkan gaz eşit olmalı ve bu değerler 300-500 arası olması gerekiyormuş ve 300 e ne kadar yakınsa o kadar iyiymiş az yakması açısından.Mesela bende 305 giriyor ,305 çıkyıor yani herşey yolunda:ama adam dedi ki istersen daha da düşürebiliriz bu değeri manuel olarak ama performansta paralel olarak düşer demişti.Acaba diyorum sizin değer performans biraz daha yüksek oılsun diye ,giren-çıkan ayarları yükseltildi mi??

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
volkanx' Alıntı:
hocam siz yüksek devirdemi kullanıyorsunuz? eğer öyleyse ki gene fazla bana göre tamam diyeceğim ama normal bir kullanım ise bence bi laptop a bağlatın giren çıkan gaz değerlerini bi inceleyin.Eğer yanlış hatırlamıyorsam giren ve çıkan gaz eşit olmalı ve bu değerler 300-500 arası olması gerekiyormuş ve 300 e ne kadar yakınsa o kadar iyiymiş az yakması açısından.Mesela bende 305 giriyor ,305 çıkyıor yani herşey yolunda:ama adam dedi ki istersen daha da düşürebiliriz bu değeri manuel olarak ama performansta paralel olarak düşer demişti.Acaba diyorum sizin değer performans biraz daha yüksek oılsun diye ,giren-çıkan ayarları yükseltildi mi??
Bilmiyorum valla ben de anlayabilmiş değilim :confused: En son geçen hafta garantiden Lpg nin beynini değiştirdiler.Yeni yazılım yüklemeye çalıştı olmadı.Neyse bi deneyelim bakalım dedim.Ama gördüğüm kadarıyla fazla bişey değişmedi.3000 civarı vites değiştiriyorum,çok fazla yüklenmem - bazı istisnalar dışında ;) - Bu iş midemi bulandırmaya başladı bile artık :mad:

volkanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanx.tr.cx
bi de konuyla ilgili bu 2a mühendislik vardı ya onlara bi mail atın belki yardımcı olurlar diye düşünüyorum bi de birşey sorayım 20 ytl ile kaç km yapıonuz toplam bi de lpg lt fiyatı nedir sizin orada??

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
çok sıkışık trafikte mi kullanıyorsun?daha önce otomatik kullanmışmıydın?

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Sağol bakarım olmazsa,zaten yarın aracı yine bi götürüp bağlatacam laptop a.Verdiğin değerleri bi kontrol edecem bakalım nasıl.Ayrıca burda lpg şu anda 1.420 ytl.Uzun zamandır -hatta lpg yi taktırdığımdan beri nerdeyse- hep fullüyorum tankı.Ve bazen 35 ,bazen 38 ,bazen 40 ytl ye doluyo.Tuhaf ... :confused:

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Mail i gönderdim bakalım inşallah onlar bi çözüm bulurlar ...

TwenTY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bendede otomatik vites olmayan versiyonu var benimkini hiç ölçmedim gerçi çok uzun süre olmadı alalı fakat gerçekten haddinden fazla yediğini hissediyorum hava filtresine baktır tıkanmıştır filan diyorlar sanırım bir servise götürmek en akıllıcası benim elegancede o civarlarda filan benzin yiyor 250 bini aştığına eminim...