Aracınız Ne kadar yakıyor?

ares55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben samsundan agrı ya geldim 2.0 cdx le lpg de 250 tl yaktı içindeki ile bayagı gezdim normalmi bilmem

mks2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı araçtan var. geçen ay ankara'dan sakaryaya otoyolda 100-110 km hızı hiç geçmedim. araba dolu değildi. klima kapalıydı. üç kişi vardı arabada 6-6,5 lt lpg tüketim değeri yakaladım. sıkılmazsan sakin kullanırsan baya tasarruflu oluyor.

evet sakin kullanırsan öyle az yakıyor ama ben pek sakin gidemiyorum. onun içinde biraz yüksek benim yakıt.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa C 1.3 CDTI (Z13DT) Manuel
153.200km'de powerbox'lı
Yakıt:Shell Fuel Save Diesel
Fiyat:4.27 TL/LT

Kilometrenin tamamı şehiriçinde yapıldı;
898.3km'de 216.47TL
km'de 0.24TL
100km'de 5.64LT

Alican66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın benzinligin yanından geçip kokusunu alması yeterli ,beni bi 100 km civari götürüyor kokuyu alırsa :D :D

Şaka bi yana şehir içi net bişey söyleyemeyeceğim 25-27 kuruş civarı sanırım. Şehir dışı ise 50 liralık LPG ile 340 km civarı yol yapıyorum. Aracım 2.0 Vectra.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın benzinligin yanından geçip kokusunu alması yeterli ,beni bi 100 km civari götürüyor kokuyu alırsa :D :D

Şaka bi yana şehir içi net bişey söyleyemeyeceğim 25-27 kuruş civarı sanırım. Şehir dışı ise 50 liralık LPG ile 340 km civarı yol yapıyorum. Aracım 2.0 Vectra.

Gerçekten çok iyi değerler....
Ankarada 2.50 lt fiyatı ile şehir içi 30 kuruş yakıyorum km de ve dur kalka çok girersem 35 kuruşu buluyor....
bilgisayara göre değil de fulleyip ölçümü gerçeklestiriyorum...Bilgisayara göre 9 ila 11.5 litre arası bir tüketim gösteriyor..

saygılar

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o diilde bu takılı kalan şamandıra olayını ne yapacağız ?? :D

depodaki bütün gazı tüketeceksin... Bundan sonra işin ehli bir usta şamandırayı sökecek düzeltecek....Kendin veya işin ehli olmayan kimseye yaptırma gaz bitse bile (araç calışmadığı durumda) depoda gene gaz vardır... çok iyi bir usta bulursan yarım depo gaz varken bile düzeltiyor.... (Depo şamandırası farklı bir marka olduğu için muayineden geçmeyen bir araçın yarım depo dolu şekilde şamandırasının değiştirildiğini gördüm....)

srknyrds

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
depodaki bütün gazı tüketeceksin... Bundan sonra işin ehli bir usta şamandırayı sökecek düzeltecek....Kendin veya işin ehli olmayan kimseye yaptırma gaz bitse bile (araç calışmadığı durumda) depoda gene gaz vardır... çok iyi bir usta bulursan yarım depo gaz varken bile düzeltiyor.... (Depo şamandırası farklı bir marka olduğu için muayineden geçmeyen bir araçın yarım depo dolu şekilde şamandırasının değiştirildiğini gördüm....)

gaz derken benzin yani dimi :D tüplü diilde hani o bakımdan...
SAYGILAR

albars

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım corsa b 1,2 2000 16 v
normalde 100 km 8 lt yakıyor şehir içi. buda yaklaşık 40 kuruş yapıyor. Bence fazla bi değerdi bende 10 gün önce tüp taktırdım sakin kullanımda şehir içi 25 kr. yaktı. tabi istanbul şehir içi. Yarında uzun yolda deneyeceğim bakalım ne olacak. Yinede 40 kuruştan sonra 25 kuruş yaklaşık %35-40 tasarruf gayet iyi sanırım ne dersiniz?