Aracınız Ne kadar yakıyor?

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Valla arabamın yakıtı şehir dışı için çok ideal istanbul yalova arası hız 110-130 arası klima %70 açıktı hesapladım 0,26 kuruş 100 km'de 5,91 litre yakmış. ama malesef şehir içinde dur kalklar ve 1.2 motor bir araba için ki arabanın en çok yaktığı vitesler olan 1. 2. 3. vites kullanıldığından malesef 0,50 kuruşları buluyor.Yakıtı düşürmek için aklıma takılan herşeyi yaptım ama illallah ettirdi yapacak tek şey LPG taktırtmak bu konudada sayın [MENTION=55730]olciyak[/MENTION] kardeşime çok teşekkürler ederim beni her konuda çok güzel aydınlattı Atikere karar verdim.Hayırlısıyla bayramı atlatalım Bursada hemen montajı yaptıracam.

goksel_oz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla arabamın yakıtı şehir dışı için çok ideal istanbul yalova arası hız 110-130 arası klima %70 açıktı hesapladım 0,26 kuruş 100 km'de 5,91 litre yakmış. ama malesef şehir içinde dur kalklar ve 1.2 motor bir araba için ki arabanın en çok yaktığı vitesler olan 1. 2. 3. vites kullanıldığından malesef 0,50 kuruşları buluyor.Yakıtı düşürmek için aklıma takılan herşeyi yaptım ama illallah ettirdi yapacak tek şey LPG taktırtmak bu konudada sayın [MENTION=55730]olciyak[/MENTION] kardeşime çok teşekkürler ederim beni her konuda çok güzel aydınlattı Atikere karar verdim.Hayırlısıyla bayramı atlatalım Bursada hemen montajı yaptıracam.

2008 corsa 1.2 80 hp aynı aracım var ve şuanda lpg ile şehir içi 76 TL ye depoyu dolduruyorum ve 450 Km yapıyorum. ( lpg litresi 2 TL ) Yani şehir içi 16 kuruş yapıyor. Tüketimden çok memnunum. Lpg ile benzin arasında hiç bir fark hissetmiyorum. Sana tavsiyem hızlı bir enjektörlü sistem taktır. Bende akl marka kit var. Montaj sırasında enjektörleri romano'nun 1.3 ms hızındaki enjektörleri ile değiştirdiler ve kit obd 2 li olduğu için sürekli %5 düzeltme yapıyor. Akl nin kendi enjektörleri atiker ile aynı 3 ohm ayrınca romanonun enjektörleri tek tek ayrılabildiği için direk emme manifoltuna monte ediyorlar. Diğer türlü her bir enjektörü boru ile daha uzun borularla manifolta bağlıyorlar. Mesafe ne kadar kısa olursa o kadar gecikme az olur ve performans alırsın. Bu sebeple enjektörleri değiştirdiler bilgin olsun.

AirTech

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 Corsa CDTI Easytronic 2004 aracımla İstanbul'dan İzmir'e oradan da Denizli'ye gittim. 150 TL'lik yaklaşık 38 litre mazot aldım Gölcük'ten ve o yakıtla yaklaşık 680-700 km yol yaptım. Bunun yarısında ise arabayı yüksek devirde ve yüksek süratte kullandım.

hasanmustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç corsa 1.4 si yıllık bakım yeni yapıldı
Kullanım şekli : Ankara - şehiriçi 2500 - 3000 devir
lpg litresi fiyatı 2 tl
1 KM" de 20 TL /89 KM =0.225 TL
100 km "de 11 lt lpg tüketimi var. bana biraz fazla geldi

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model opel astra g hb cd 1.6 - Yer antalya
ACEMİYİM
bagaj full hazır su ile dolu marketten. 200-300 kg-litre yük oluyor bagajda
en önemlisi ben acemiyim. ve klima 4. seviyeye kadar açık. 100 metrede bir ışıklar var dur kalk yapıyorum, yazın 10-20-30 dakika rolantide bekleyip klima açık dinlendiğim oldu.

LPG yi 100 kmde bir fulletiyorum. benzin hep orta seviyede tutuyorum arada bir 10-20 liralıkta benzin doldurtuyorum.

yazın 100 kmde 35-45 arası şehir içi yaktı

Kışın 100 km de 20-25 arası şehir içi yaktı

flashmt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model Astra 1.6 CD 1 litre Lpg ile 11 km yol yapıyorum (şehir içi) uzun yola gitmedim o yüzden bilemiyorum uzun yolda ne yakar. Aracı hiç zorlamam 2000-3500 devir arası kullanırım 90 km hızı geçmem bu şekilde gerçekten az yakıyor çok memnunum.İsim verip kötülemek istemem ama yakıt aldığım firmaların hepsi aynı performansı vermiyor ve aynı km yi yapmıyor bu deneyimimi önceki aracımda fark etmiştim ve arkadaşlarıma bahsettim o arkadaşlardada bariz bir şekilde fark oldu yaptıkları km de... x firma dan aldığım 30 lt lpg ile diğer firmaların30 lt lpg si arasında kimisinden 40 kimisinden 75 km net fark var.Yani her 30 lt de 75 km fazla yol yapıyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
2000 model Astra 1.6 CD 1 litre Lpg ile 11 km yol yapıyorum (şehir içi) uzun yola gitmedim o yüzden bilemiyorum uzun yolda ne yakar. Aracı hiç zorlamam 2000-3500 devir arası kullanırım 90 km hızı geçmem bu şekilde gerçekten az yakıyor çok memnunum.İsim verip kötülemek istemem ama yakıt aldığım firmaların hepsi aynı performansı vermiyor ve aynı km yi yapmıyor bu deneyimimi önceki aracımda fark etmiştim ve arkadaşlarıma bahsettim o arkadaşlardada bariz bir şekilde fark oldu yaptıkları km de... x firma dan aldığım 30 lt lpg ile diğer firmaların30 lt lpg si arasında kimisinden 40 kimisinden 75 km net fark var.Yani her 30 lt de 75 km fazla yol yapıyorum.

Firma isimlerini vermende sakınca yok bence. Çünkü bende aynı fikirdeyim. Ucuz gazlardan alınca aracın km de bariz bir şekilde fark oluyor daha bundan sonra ucuz gazdan almam. Geçenlerde ucuz değil ama bir firmadan gaz aldım almaz olaydım. Arabanın canına okudu.

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

.... lpg aldım. lpg düğmesi yanmaz, araç lpgye geçmez oldu. yine gazcıya gidip 20-50 lira arası bir ayar parası vermekten bıktım..... ve bu konuyu bu sefer kafaya takmadım.

yine bp'ye geri döndüm ve depoyu 2 sefer daha fulletmem sonucu düzeldi. 5 aydır bir sıkıntı yok ne düğmede ne lpgye geçişte.
sanırım bp iyi geliyor.

bu arada ben acemiyim gazı ayarlayamıyorum. yan komşumuzla şehir kışında ortalama 90-120 km hızla 100 gidiş 100 geliş 200 km yol gittik toplam. 100 km de 18-20 gibi birşey yakmıştı =)

bendede zavoli var =) simit lpg.

Son düzenleme:

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı 7-8 gün kullanmadım akü bitmişti. km sıfırlanmış. kapılar bile açılmıyordu neyse.

aracın arkası su dolu. 2 kişiyiz. ben trafikte stop ettirmemek için çok fazla gaza basarım.
100 metrede bir ışık var. dur kalk çok fazla.

70-80 km önceden sonrada 30 km yol gittim. toplamda 110 km yol gittim. lpg deposu 32 lira aldı.

100-110 kmde 32 lira yakmış lpg şehir içi.

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Dün itibariyle arabama lpg taktırdım.
Yaklaşık 1 aylık acaba hangisini taktırayımdan yola çıkarak kullanıcı arkadaşlardanda fikirler alarak Bursa Federal LPG'de Atiker LPG Kit Gold Serisi 4 Silindir OBDII montajı yaptırdım.
Eski arabam 1998 Opel Corsa Swing'ti oda lpg'liydi ben açıkçası bu kadar fark olacağını hiç düşünmemiştim.Dün akşam ve bugün 275km şehir dışı yol gittim araba sanki lpg ile değilde benzinle gidiyormuş gibi performansı var.Bu 275 km yolda hız kurallarına uymaya çalıştım ki şehir içinde ve yerleşim yerlerinde hız kurallarına uyarım 240 km'lik mesafede araba 100'ün altına düşmedi maksimumda 150 km nin üzerine çıkmadım bir 50 km'lik mesafedede klimam açıktı.Açıkçası Arabayı LPG de denemek için 3000 devirin altına düşürmedim.Bayırları 80 km nin altına düşmeden çıktım ve sonuç benim düşünceme göre çok güzel depoyu fulledim 53.75 TL 24.770 litre gaz aldı.Buda kilometre başına 0.195,4 kuruş gibi bir rakam eder o kadar agresif kullanmaya çok iyi bence demek ki ben arabamı 90 km gibi bir hız ve 2500-3000 devir arasında kullanırsam araba dahada az yakacak.Birde şehir içi kullanımını takip edeyim onuda paylaşırım.