ARAÇLARIMIZ LPG'YE NE KADAR UYUMLU ?

dimens

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ARAÇLARIMIZ LPG'YE NE KADAR UYUMLU ?

OGOKTAS link' Alıntı:
Hocam O haber balon çıktı, üye bir bomba attı sonra ortaya birdaha çıkmadı, ayrıca konuyu açan arkadaşın nicki de oldukça manidar :)

Forumdaki tüm LPG konularını incelerseniz kullanıcılar tarafından memnuniyet oranının çok yüksek olduğunu göreceksiniz.

Bence fikir edinmek adına aşağıdaki konu Size daha çok ışık tutacaktır.

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=9699.0

Harbiden balonmuş o haber, konuyu sonuna kadar okumamanın cezası. Ayrıca insanlar neden ortalığa böyle bir şey atar anlamıyorum. Umuyorum ki çocuk falandır, aksi halde bir manası yok çünkü.  31agryyy

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dimens link' Alıntı:
֖ncelikle cevabınız için çok teşekkürler. Yılda 15 bin civarı kullanımım var. Genellikle geçmiyor. Ben de bu subap konusunun ikinci el satışlarda LPG'li astralarda değer kaybına yol açacağını düşünüyorum. Aracı Ekim 2013'te aldım, en büyük pişmanlığım 1.6 dizel motoru beklememek oldu. Ama öyle saçmalık ki bu kez de otomatik vites seçeneği yok. ևok devirli ve sportif bir kullanımım yok nadiren aracı o şekilde kullanıyorum ancak buna rağmen ortalama tüketimi 8.4 lt altına düşüremiyorum, öyle olunca ben de atın ölümü arpadan olsun hesabı ara sıra yükleniyorum gaza :) Zaten basınca 8.8 oluyor, ekonomik kullanımda 8.4 civarı.  battle_Teroriste battle_Teroriste

Son olarak belki de psikolojik bir şey benimkisi ama ne zaman bindiğim aracın LPG'li olduğunu öğrensem burnuma gaz kokusu geliyor  general_hehe Bir türlü o psikolojiden kurtulamadım, yine de ekonomi açısından LPG iyi bir alternatif. Bakalım hayırlısı diyorum, bir kaç gün içinde karar vericem  kingg

basınca 8.8 basmayınca 8.4 olan 1.4 t at gerçekten muhteşem ben olsam lpg ile kıymazdım o araca benim atmosferik 13 litre yakıyor shell in en kaliteli yakıtı ile besliyorum kaplanımı  ;)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yılda 15bin km yapıp ve sakin kullanıyorsanız dizel almamanız kötü olmuş.Sadece otomatik vites için aldıysanız keşke farklı modellerin dizel-otomatik opsiyonunu seçseydiniz.Çok km yaptığınız için lpg sizi kara geçirecektir benzine oranla.Ben güvenmiyorum o ayrı :) benimki psikolojik dizel candır :D

dimens

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Yılda 15bin km yapıp ve sakin kullanıyorsanız dizel almamanız kötü olmuş.Sadece otomatik vites için aldıysanız keşke farklı modellerin dizel-otomatik opsiyonunu seçseydiniz.ևok km yaptığınız için lpg sizi kara geçirecektir benzine oranla.Ben güvenmiyorum o ayrı :) benimki psikolojik dizel candır :D

Bu şekilde inan bana uygun o kadar az araç vardı ki.. Golf'e baktım 6 ay sonraya teslim ederiz dediler, Toyota Auris'e niyetlendim 1,4 Otomatik modeli. onun da ne tipini beğendim ne de iç mekan kalitesini yeterli buldum. Ford Focus'a baktım, aracı beğendim aslında ama onda da dizel otomatik yok. Geriye de inan araç kalmadı. Hyundai i30 tipi, donanımı falan hoşuma gitti aslında ama nedense ısınamadım bir türlü. Fransız araçlarına zaten pek sıcak bakmıyorum bazı kişisel nedenlerden dolayı. (önceki aracım peugeot idi).

֖zetle kala kala, hem tipini hem iç mekan kalitesini beğendiğim astra kaldı. Onda da sıra bile beklemek istemedim, istemeye istemeye çok içime sinmeyen bir rengi aldım.  :-\ Yine de çok memnunum araçtan.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzinli olarak wv çok daha az yakıyor otomatik astradan.A/s den daha az yakan benzinlide tercih edilebilirdi tabi.Ayrıca iyi ki toyota almadınız otomatiği iğrenç :)

dimens

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Benzinli olarak wv çok daha az yakıyor otomatik astradan.A/s den daha az yakan benzinlide tercih edilebilirdi tabi.Ayrıca iyi ki toyota almadınız otomatiği iğrenç :)

evet golfü beğeniyorum. ama şunu anlamıyorum, alt tarafı aldığımız c sınıfı bir araç. aylarca araba beklemek de ne oluyor.. sanki lamborgini walll artı doğuş otonun burnundan kıl aldırmayan tavırları da cabası. bi tane tane beyaz tiguan vardı hemen teslim edebilecekleri o da donanımsız sis farı bile olmayan araçtı. üstelik 65 bin liraydı yanlış hatırlamıyorsam.. (ben aracı 56.000'e aldım) sağolsunlar 400 lira indirim yaptı doğuş oto  battle_Escrime

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yılda 15bin çok ciddi bir rakam benzine verdiğin para aracın subapları bile değişse edecegin zarardan daha fazla eder.. Bence iyi düşün taşın ve lpg ye geç yılda 7.5 bin ortalama benzin parası ödeyeceğine 4bin lpg öde geri kalanı 2-3 yılda 10bin tl eder kardasın demek :) hem bnmki bi tahmin belki alacak kişi sormayacak subap mubap anlamaz 3-4 sene sonra basar 45bini alır aracı hertürlü kardasın :)

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araçtan soğuma ihtimalini unutmayalım blöfünü görüp rest çekebilir..Astra bu belli olmaz  :D