Aracta anlamsız akü problemi.....yorumlarınızı bekliyorum

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracta anlamsız akü problemi.....yorumlarınızı bekliyorum

araç çalışırken gerekli olan elektrik akü değil alternatör tarafından üretilir. çalışan bir aracın aküsünü sökerseniz araç çalışmaya devam eder. aracın boş vitesteyken devrini biraz arttırıp aynı işlemi denerseniz farlardakı kısılmanın daha az olduğunu göreceksiniz.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
araç çalışırken gerekli olan elektrik akü değil alternatör tarafından üretilir. çalışan bir aracın aküsünü sökerseniz araç çalışmaya devam eder. aracın boş vitesteyken devrini biraz arttırıp aynı işlemi denerseniz farlardakı kısılmanın daha az olduğunu göreceksiniz.

Aynen :)

Ben bir de şuna bağlıyorum. Bizimkiler gibi yeni araçta CANBUS denilen haberleşme sistemi var elk. sinyallerinin hızlı iletildiği ve tek hat üzerinden giden bir sistem. Biz cam açma tuşuna bastığımızda,elek.koltuğu ayarladığımızda ve hatta esp tarzı sistemler bile aynı hat üzerinden beyne gidiyor ve orada işlem görüyor. Bu yüzden fazla elek. çekiyor olabilir diye düşünüyorum.. Yoruma açık tabi tartışılabilir :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:
Aynen :)

Ben bir de şuna bağlıyorum. Bizimkiler gibi yeni araçta CANBUS denilen haberleşme sistemi var elk. sinyallerinin hızlı iletildiği ve tek hat üzerinden giden bir sistem. Biz cam açma tuşuna bastığımızda,elek.koltuğu ayarladığımızda ve hatta esp tarzı sistemler bile aynı hat üzerinden beyne gidiyor ve orada işlem görüyor. Bu yüzden fazla elek. çekiyor olabilir diye düşünüyorum.. Yoruma açık tabi tartışılabilir :)

Tartışalım. ECU'nun hattı tek şerit mi? Otoban gibi mi? Sinyaller öncelik sırasına göre birbirlerini sollayabiliyorlar mı? Yolu çoğaltabiliyor muyuz? Emniyet şeridi gibi paralel hat çeksek ordan da biraz sinyal yollasak olur mu? Olmaz mı? Niye olmaz? Hiç mi olmaz? Bize de mi olmaz? (:)

balbazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
öncelikle foruma hoşgeldiniz..

Bahsettiğiniz durum benim 2 yıllık aracımda da yaşadığım ve aldığım günden bu yana değişmeyen bir durum... Bunun sorun olmadığını söyledi servis, bende kabullendim  ;) İnmeye yakın camlar kapalı olsa bile kontrol amaçlı yukarı çekerim ve her gün bu durumu yaşarım  steeringwheel
battle_Teroriste  battle_Teroriste  battle_Teroriste capo capo aynı sorun bende de var ve heleki kalkış yaptığım anda gaza yuklendiğimde bariz bir şekilde farlar net birşekilde göz kırpar gibi kısılıyor ve bu sorun herkezde var ne yapmalıyız bu genel bir sorun maddem bu konu acılmıs sorun her kımdeyse yazalım abi opel turkiyeye sorunu cozssunler...

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

balbazar link' Alıntı:
battle_Teroriste   battle_Teroriste   battle_Teroriste capo capo aynı sorun bende de var ve heleki kalkış yaptığım anda gaza yuklendiğimde bariz bir şekilde farlar net birşekilde göz kırpar gibi kısılıyor ve bu sorun herkezde var ne yapmalıyız bu genel bir sorun maddem bu konu acılmıs sorun her kımdeyse yazalım abi opel turkiyeye sorunu cozssunler...

kalkışta zaten bazen aha elektrik kesildi diyorum kahka536

joker031

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkese iyi aksamlar...
Aracm servisteki elektronik aksamı üzerindeki kontrolleri bitti sonuc olarak tırt çıktI herhangi onemli bir durum yokmus ışıklardaki azalma gayet normalmiş...aracı aynı durumda olan arkadaslar varsa duyurulur...  capo