Araçta silkeleme

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamun aleyküm arkadaşlar,

Aracım opel vectra b kasa 2000 model 1.6 16v aracıma cok iyi bakıyorum bakımlarını aksatmıyorum şimdiye kadar da bana öyle çok büyük bir sorun cıkmardı çok şükür kerata ama son günlerde aracımda calıstırdıktan bir kac dakika sonra arıza lambası yanıyor ve 1500 ve 2500 devirde özellikle yokuş çıkarken belirgenleşen bir silkeme var sorun ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler :confused:

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun aleyküm arkadaşlar,

Aracım opel vectra b kasa 2000 model 1.6 16v aracıma cok iyi bakıyorum bakımlarını aksatmıyorum şimdiye kadar da bana öyle çok büyük bir sorun cıkmardı çok şükür kerata ama son günlerde aracımda calıstırdıktan bir kac dakika sonra arıza lambası yanıyor ve 1500 ve 2500 devirde özellikle yokuş çıkarken belirgenleşen bir silkeme var sorun ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler :confused:

aldığınız gazdan yapabilir .gaz iyi olmazsa arıza ışığını yakar ama başka bi konu daha var 1.6 motorlarda varmı cok iyi bilmiyom ama eksantrik mili sensör arızasıda olabilir 2500 3000 de sartıntı yapar hatta 3000 devri istesenizde geçemezsiniz araç gaz yemez

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Gazı shell den alıyorum hep aynı istasyondan alırım daha once boyle bir sorun yoktu aracımda dediginiz gibi 3000 deviri gecememe gibi bir sorun yok cekisi felan da gayet iyi

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gazı shell den alıyorum hep aynı istasyondan alırım daha once boyle bir sorun yoktu aracımda dediginiz gibi 3000 deviri gecememe gibi bir sorun yok cekisi felan da gayet iyi

Arkadaşım bence bujilere ve kablolara bir baktırın. Uzun süre değiştirmediyseniz bujileri ve kabloları değiştirin.

erdemefe41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım benzer bir sorun bende vardı. 1500-2000 devirde sanki böyle gaz bitiyor arkadan biri çekiyor gibiydi. ama 2200-3000 deviri arası bir sorun olmuyordu. bujileri değiştirdim sorunum çözüldü. Genelde Sente ayarı dedikleri ( Triger kayısı montajında) ayarda kacıklık olursa buji ve buji kablosu ile ile bobin problemlerinde bu tür silkelemeler meydana geliyor deidğim gibi ben buji değiştirerek kurtardım orjinal tek tırnak GM buji.

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
map sensörünü yenisiyle bi deneyin bence hava ile bir sorun. ateşlemeyle ilgili olsa çekiştete sorun olur. aracı rampa aşağı gaz vermeden deneyin aynı devir aralığında silkeleme yapacakmı bakalım

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herzaman yapmiyor arac bu silkelemeyi ve calistirdiktan bi kac dakika sonra arıza lambası yakıyor

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı bilgisayara bağlatıp arıza koduna göre bir tedavi uygulayın.Bu arada mümkünse benzinde bir miktar(40-50km) aracı sürüp öyle deneyin.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ateşleme bobini yuksek ihtimalle.orjinal olmali delphi marka gm ye gerek yok ayni kalitede

SM-G9250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi