Arıza Işığı Yakmayan Led Gündüz Farı Ve Led Plaka Aydınlatması

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arıza Işığı Yakmayan Led Gündüz Farı Ve Led Plaka Aydınlatması

REC link' Alıntı:
Plaka aydınlatma lambalarının tampona oturduğu boşluktan içeri ses yapmayacak ya da sallanmayacak şekilde sarıp tamponun içine salabilirsiniz şişeyi...

Gündüz farının orada bu şişe için KESİNLİKLE yer yok... Tek çözüm, kablo geçmesi için gündüz farının kapağına minik bir delik açarak şişeyi dışarıda bırakmak...

Yalnız şuunu belirteyim, ısınma problemi aşılmış (dışı kaplı) hazır dirençler var, bir ara nette görmüştüm 3 TL idi tanesi, bunlardan bulunabilirse şişeye gerek kalmaz :)
Peki bu gündüz farı için verdiğim linkteki direncin resmine bir bakın.Bu direnç dışı kaplı mıdır?Aracımda şu anda mtec t20 beyaz gündüz farı var.Tabi zayıf yanıyor.Biliyorsanız bir şey daha sorayım;beyaz sis farı da isterim.Güçlü yanan led beyaz gündüz farıyla beraber bu beyaz sis farını da yaktığımda harika bir görüntü olur.Bunu yaşamalıyım. steeringwheel

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi fotoğraftan anlamak pek mümkün değil, satıcıya sormak lazım ısınma hususunda denendi mi diye...

Sisler için ise: Photon Marka (H10 ampul tipi) tavsiye ederim, ben kullanıyorum (aşağıya ekledim foto)... Ancak şunu belirtmeliyim ki Xenon kullanmadan piyasadaki hiçbir halojen ampulle gündüz farında kullandığın  led parlaklığını  ve rengini elde edemezsin... mutlaka ton farkı olacaktır, bu ton farkı en az Xenon'da oluyor.. Bu yüzden sen  turuncuyu bi düşün istersen :)

dsc0045txd.jpg

şu ürün:

http://www.hepsiburada.com/liste/photon-xenon-efect-h10-5000-k-can-bus-tum-araclarda-sorunsuz-ampul-seti-01e104/productDetails.aspx?productId=otm01e104&categoryId=20024642

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Abi fotoğraftan anlamak pek mümkün değil, satıcıya sormak lazım ısınma hususunda denendi mi diye...

Sisler için ise: Photon Marka (H10 ampul tipi) tavsiye ederim, ben kullanıyorum:

dsc0045txd.jpg

şu ürün:

http://www.hepsiburada.com/liste/photon-xenon-efect-h10-5000-k-can-bus-tum-araclarda-sorunsuz-ampul-seti-01e104/productDetails.aspx?productId=otm01e104&categoryId=20024642
Satıcı da yoğurdum ekşi diyecek hani.Zaten bu konuyu açma nedenim de buydu.Ama ben bu üründen alacağım.İzlenimlerimi de paylaşırım.Plaka aydınlatmasının direncini de dediğin gibi yaparım.Herşeyi boşver de şu karda astraj'nin fotoğrafı ne de hoş!Yer gök beyaz.Sis farların da öylesine.Turuncu gündüz farı olaya noktayı koymuş zaten.Dediğin sis farını da alayım.Bunun için de bir  thnxx daha sana.
Edit:İkinci teşekkür için 3 saat geçmesi gerekiyormuş.Bilader saat 4'e kadar oturamayacağım.Bir teşekkür borcum olsun. special_prayer

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada göndermiş olduğun ilk linkteki dirençleri gündüz farının oraya koyma şansın hiç yok, şişe örneğinde dediğim gibi gündüz farının kapağına kablo  geçecek kadar delik açılacak ve dirençler dışarı atılacak... O linkteki dirençlerin ısınacağını sanmıyorum, zaten uygun yere konulursa motor içinde, ısınsa da sıkıntı olmaz..

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Rica ederim abi...

Kar bir Erzurum klasiğidir, Astra'nın güzelliğiyle birleşince ben her baktığımda maaşallah diyorum :)

dsc0062gz.jpg

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de burada kar görmek için İzmir ilçesi Ödemiş'in Bozdağ mevkiine gidiyorum.Sis farı için en iyisi kullandığın ürün müdür?

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
Ben de burada kar görmek için İzmir ilçesi Ödemiş'in Bozdağ mevkiine gidiyorum.Sis farı için en iyisi kullandığın ürün müdür?

Zaten sislere uyan başka seçenek yok gibi... Dediğim ampul tamamen Philips'in ürünü...

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Zaten sislere uyan başka seçenek yok gibi... Dediğim ampul tamamen Philips'in ürünü...
Ok.Ben de bu ürünü de alıp,led gündüz farlarımı da açıp(kabı delik olacak  general_HAHA) şöyle deniz manzaralı bir yerde de fotoğrafını çekip siteye koymak borcum olsun. :D

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
Ok.Ben de bu ürünü de alıp,led gündüz farlarımı da açıp(kabı delik olacak  general_HAHA) şöyle deniz manzaralı bir yerde de fotoğrafını çekip siteye koymak borcum olsun. :D

Olur abi, çok da güzel olur pek de güzel olur :) Yalnız hiç üzerime alınmıyorum çünkü aslen Orduluyum, denizde büyüdük biz de  005hihih