Ariza Işiğim Hiç Sönmüyor;araç Stop Ediyor...yardim

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HERKESE MERHABA...AZ ÖNCE ARACIMLA EVİME 6 KM UZAKLIKTA OLAN ALIŞVERİŞ merkezine gittim giderken bir ara bir arabayla kapıştık falan neyse.sonra orada 1.30 saat takıldım.dönüş yolu boştu ve bir ara sportif vitese alıp aniden gaza yüklendim (ARACIM 97ASTRA OTM)5500deviri falan gördü hızıma 100-110 idi.sonra yavaşlamam gerekti yavaş yavaş fren yapıp yavaşladım yüz metre sonra yaklaşık 3aydır yanmayan arıza ışığım yandı.şaşırdım ve sönmedi ilk kez.. sonra araç stop etti.eve ışık yana yana zorla geldim.eve gelene kdar 8-10 defa stopda etti yavaş yavaş beklete beklte geldim.son stop ettiğinde evimin bir alt mahallesinde ilk kez fan çalıştı fanın durmasını bekledim ve sonra eve geldim..ne yapmam lazım..ustaların bir fikri var mı??ayrıca aracımın arka kampanları zayıftı değiştirecektim ama zaman bulamdım..acaba frene yüklendiğimden arıza ışığı kampanalara uyarı veriyor olabilir mi kampanalar bittiyse falan...birde bu ışık sönmediğinde sürmeye devam edince aracın stop etmesi normal bir durum mu?*uzun oldu amaa..cevap veren oplcilere teşekkürler...:)

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
frenlerle alakası yok senın aracın sorunu
egr.........

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
frenlerle alakası yok senın aracın sorunu
egr.........

nasıl anladınız??ben yazmayı unutmuşum böyle arıza ışığı yanarken araç D de iken çok düzensiz rolinti yapıyor.böyle kesik kesik gidiyor..egr ise çaresi nedir..değişmesimi iptal mi...siz hangisini önerirsiniz???yakıtı hangisi olumlu yada olumsuz etkiler..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl anladınız??ben yazmayı unutmuşum böyle arıza ışığı yanarken araç D de iken çok düzensiz rolinti yapıyor.böyle kesik kesik gidiyor..egr ise çaresi nedir..değişmesimi iptal mi...siz hangisini önerirsiniz???yakıtı hangisi olumlu yada olumsuz etkiler..
yazdıklarından cıkardıgım sonuç egr:) senın aracın egr sıstemı ıptale uygun temizlemeyede cevap verebılıyor. şansını bı dene

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önce başından geçen iptal ettiren arkadaşlar yada temizlettirenler hangisi daha ii olur.iptal temizlik yada yenisi benim aracım zaten çook yakıyorr.lütfen hangisi yakıtımı düşürse onu söyleyin...teşekkürler..

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt sarfiyatını düşünüyorsan egr valfinden vazgeçme temizlet eğer öylede olmassa yan sanayileri ucuz...

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede senin arabanın aynısı var, eğer sorun egr ise egr yi değiştir. ben egr valfini değişitirdim.temizletmeyle uğraşma.250-300 ytl verip yenisini alabilirsin.

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede senin arabanın aynısı var, eğer sorun egr ise egr yi değiştir. ben egr valfini değişitirdim.temizletmeyle uğraşma.250-300 ytl verip yenisini alabilirsin.

seninde başına böyle bir şey geldimi???bende değiştirme taraftarıyım..neticede bu araba 11 senelik ve artık bazı parçalar ölebiliyor...efe kardeş seninki otm mi??egr değişince yakıtta değişme oldu mu???istersen msn vereyim konuşalım??