arıza mesajı

faha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar astra j 1.6 180 hp aracımda ''hırsızlık onleme sistemi devrede'' dedi ve sarı anahtar lambası yandı.
aracı stop edip tekrar çalıştırınca mesaj silindi.bilgiisi olan varsa şimdiden teşekkürler.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: arıza mesajı

birkaç arkadaşımızda da olmuştu forumda
araçta elektronik aksam çok olduğu için anahtardaki ayarları tam okuyamıyor sanırım
ondan olmuş olabilir

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de olmuştu; kontağı tam çevirecekken anahtar elimden kayınca kontağı peşpeşe bir iki kez açıp kapar gibi olmuştum o an uyarı çıkmıştı.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hırsızlık girişimi demek .. Ya adam iyi niyetliyse, almak için değil bişey koymak için elini kolunu soktuysa  angelll

faha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

servise gitmeye gerek yokmu bu durumda

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de çıkmıştı o yazı, servislik bir durum yok

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

gecen hafta butun arıza lambalarım yandı kutup basnı soktum taktım duzeldı sonra servıse goturdum arka plana hata raporu vermıstır dusuncesıyle cıhaza baglattım hıc bırsey cıkmadı pek kafaya takılacak bırsey yok anlayacagınız arasıra kutup basını sokup resetlemek gerekıyor bızım aracları :)

faha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilginizden dolayı hepinize teşekkür ederim.

barthez06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

herkese iyi aksamlar.bir sorum olacak arkadaslar astra j 115 bg 2 gun once  aracım la kısa mesafe yol yaptım ardından  yarım saat sonra tekrar bındım ve calıstırdım arac bılgı ekranında aracı en kısa zamanda servıse goturun yazısı cıktı kapattım tekrar calıstırdım ve 3 kere bu uyarı cıktı. dun ile bugun herhangı bı yazı cıkmadı .bu arada aracı 1 ay once  25 bın bakımından cıkardım. 

dionysoss1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eğer istersek hepimiz o yazıyı çıkarabiliriz.. malum araçlarımızda immobilizer var yani aracı çalıştırmak için anahtardaki şifre ile araçtaki şifrenin birbirini tutması gerek. Eğer anahtarın sustasını açık durumda kilitlemeden yani anahtarı L şeklinde iken yada tam açık pozusyona gelmeden kontağa takıp çevirirsek o uyarıyı verir. çünkü anahtardaki immobilizer sistemi anahtarın sustası kapalı iken yada tam açılmadan açık pozisyonda kilitlenmeden devreye girmiyor....