Arızalar Silsilesi !

jr.lucas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Öncelikle aracım 2004 model Astra H 1.7 CDTI
Dün akşam Aracımla şehir içinde seyir halindeyken (bir kaç engeli yavaşlamadan direkt geçtim ) birden direksiyon sertleşmesi oldu bende o an kenara çekip kapatıp tekrar çalıştırayım düzelir dedim ama araba marş bile vurmadı.Başka bir araçtan takviye kablosuyla tekrar çalıştırdım yalnız direksiyon hala çok sert ve sanırım elektrikle ilgili bir sıkıntı var çünkü arabayı eve götürürken engelden geçerken bir ara araba farlar da dahil arabanın tüm ışıkları söndü ve geri yandı.Bu arada arabanın göstergeleri sönük de yanıyor.Arabanın ABS hava yastığı vana şeklindeki işaret uyarıları yanık haldeydi.Sabah çalıştırmaya çalıştığımda marş vururken ışıklarda bir kısılma oldu ama çalıştı şuan arabada sadece Vana şeklindeki uyarı ışığı yanıyor.Şimdi;

Durduk yere sırf 2 engelden yavaşlamadan geçtim diye ne olabilir ki ?
Aküm 1 yılını bile doldurmadı yeni sayılır.
Çıkmış bir fiş var mı diye baktım gözle görünür bir şey yok sigorta kutusunu açtım herhangi bir yanık ya da kararma emaresi yok ?

Son olarak Fren gaz yaparak şu arızalar görünüyor
ECN 62101 - 56003 - 7071 - 50074 - 50071 - 50084 - 50085 - 60632 - 210870 - 112501

Bu hatalara baktığımda anladığım kadarıyla hepsi elektirikile ilgili hatalar.
Yardımlarınıza yorumlarınızla yol gösterebilirseniz sevinirim

İyi forumlar.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aküyü bir şarj ettir

ugrmhmt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şarj dinamosunun kömürlerinde falan sorun olabilir mi hocam benzer bi sorun ile karşılaştım kömürler bitmişti o kömürler direk takılmıyor diye içinden bir parça almıştım 150tl ve 50tl taktırma ücreti vardı

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sert sarsıntıdan Akünün bir bölümündeki kurşun tabaka zarar görmüş olabilir kırık vs

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

jr.lucas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sert sarsıntıdan Akünün bir bölümündeki kurşun tabaka zarar görmüş olabilir kırık vs

Bir engelden 20-30 la geçerken ne kadar sarsıntı ve hasar olabılır ki bende anlamadım bu kadar basit bir şekilde bunların başıma gelmesini

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir engelden 20-30 la geçerken ne kadar sarsıntı ve hasar olabılır ki bende anlamadım bu kadar basit bir şekilde bunların başıma gelmesini
Siz demişsiniz yavaşlamadan geçtim diye. Hızınız yüksektir diye anladım. Daha göstermediniz mi aracı.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belirtilere bakınca akü sorunlu görünüyor. Direksiyon elektrikli mi elektrikliyse aküden kaynaklı olma ihtimali daha da yüksek. Akünün marka nedir, Varta olmadığına yemin edebilirim.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o elektrk gıtme olayı bendede oldu aracında anfı var ıse akuden gelen kabloyu ve sıgortasını gozden gecır yenıle derım benım basıma o yuzden gelmıstı komple elektrık kablosu ve sıgortasını yenıledım duzeldı.

mars basmama olayıda kömürlerden oldugu kadar bırde marj dınm. gelen kabloların baglantı kablolarındakı kaynaklar eskıme yapıyolar ole kafasına gore bı marsjta alıyo dıgerınde tık gelmıyo felan o kablo kafalarındakı kaynakları kontrol ettır yada degıstert derım

jr.lucas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı gösterdim Şarj dinamosunda milin üzerine takılı olan bir conta var bilezik gibi o deforme olmuş ve şarj dinamosuna yağ kaçırmış ve sanırım iletkenlik durumunu engellemiş, ayrıca dinamonun içinde küçük 3 tane vida var onun bir tanesi yalama olmuş onları değiştirdik şuan bir sıkıntı yok çalışır halde araç ama aynı parçayı yine farklı bir nedenden dolayı yine değiştirmiştim acaba bu arıza daha başıma ne kadar iş açacak merak ediyorum.