Arka kapı döşemeleri Sökme ?

emqare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar.
Arka kapı hoparlörlerinin montajını yaptırmak için bugun bir tesisatçıya gittim.Pioneer 16 cm 250 Watt 2 Yollu Hoparlörüne (link aşağıda mevcut) 120 TL + 30 TL'de işçilik istedi. Allahtan fiyat araştırmadan evet deme huyum yoktur.Aynı hoparlörü hepsiburada'da 64,90TL'ye bimekste 58,85 TL'ye almam mümkün.Ön kapıların nasıl söküleceğini video ile izledim fakat arka kapıları çözemedim.Eğer arka kapıları sökebilirsem kendim takacağım.Döşemeyi söken var mı daha önce nerede vida var nerede tırnak var bilgi verebilecek olan varsa yarın hem fotoğraflar hem sökerim.Linkteki hoparlörü takmayı düşünüyorum.Yardımcı olursanız sevinirim :)

http://www.hepsiburada.com/liste/pioneer-ts-g1644r-16-cm-250-watt-2-yollu-hoparlor/productDetails.aspx?productId=otpiotsg1644r&categoryId=26090&SKU=OTPIOTSG1644R&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dotpiotsg1644r%26fh_lister_pos%3d4%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dpioneer%26fh_refview%3dsearch#Gorseller

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arka kapı döşemeleri Sökme ?

Kendim sökmedim ama aracıma film çekilirken sökülmesini izledim. Ön kapı ile aynı kapı açma kolu altında 1 ve kapı tutacağı içinde 2 vida vardı diye hatırlıyorum. Bide cam açma tuşunda olabilir ama ondan tam emin değilim

emqare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kenangokhan link' Alıntı:
Kendim sökmedim ama aracıma film çekilirken sökülmesini izledim. Ön kapı ile aynı kapı açma kolu altında 1 ve kapı tutacağı içinde 2 vida vardı diye hatırlıyorum. Bide cam açma tuşunda olabilir ama ondan tam emin değilim

Hocam söküp takarken herhangi bir sorunla karşılaştınız mı ? Malum daha önce böyle birşey yapmadık başımıza ne gelecek bilelim :)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

emqare link' Alıntı:
Hocam söküp takarken herhangi bir sorunla karşılaştınız mı ? Malum daha önce böyle birşey yapmadık başımıza ne gelecek bilelim :)

Siz bilirsiniz ama ürünü ucuza temin ettiğinize göre montajı dışarıda, anlayan birine (siz de başında durarak) yaptırabilirsiniz. Böylece döşemeleriniz zarar görmemiş olur...

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kapı tutacağı malzeme olarak (sanırım bilhassa öyle yapılmış) arışı hassas. Yani pata küte girerseniz zedeleme şansınız çok yüksek. Açarken bihayli özen gösterin yada göstertin.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Taktıktan sonra kapı yuvasına uyumluluğu ve ses kalitesi hakkında bilgi verirseniz bende alıp taktırmayı düşünebilirim.

emqare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
Taktıktan sonra kapı yuvasına uyumluluğu ve ses kalitesi hakkında bilgi verirseniz bende alıp taktırmayı düşünebilirim.

Açıkçası bugün görüştüğüm deneyimli arkadaşlarım böyle bir hoparlör için döşemeyi sökmeye gerek olmayacağını sağlam bir komponentin daha verimli ve ömürlük olacağını söyleyince vazgeçtim.Şuan tekrar bir araştırma içindeyim sanırım bu kez amfi woofer ve komponent ile bir girişim olacak araca.Uygulama yapacağım zaman fotoğraflar foruma koyarım ;)

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İyi ama zaten kapılara komponent takacaksınız ve yine o kapı sökülecek başka çaresi yokki bunun. Pandizot kesimi yapılmazsa tabi

emqare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kenangokhan link' Alıntı:
İyi ama zaten kapılara komponent takacaksınız ve yine o kapı sökülecek başka çaresi yokki bunun. Pandizot kesimi yapılmazsa tabi

İşte henüz komponent almadım alınca bir kez açılacak tekrar tekrar sökmemek adına pioneer 16cm hoparlörden vazgeçtim  bravoo

finished

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınız edition mu ?