arka silecek (astra h)

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka sileceğim kırıldı.
astra h için internetten komple silecek takımı buldum.
http://www.opelparcaci.com/main/opel_arka_silecek_kolu_komple_supurgeli_astra_h_tum_modeller-pmu1476.html
bu parçayı kendim silecek motoruna zarar vermeden takabilir miyim?
yetkili servisteki fiyatını bilen var mı?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Verdiğiniz link Sedat Abi'nin dükkanı, Berat Beyin dediği gibi ürün yan sanayii. Originalini telefon edip fiyat alabilirsiniz ellerinde vardır. 2. linkteki ürün original ürün, silecek lastiğiniz eskiyle onu ayrıca almalısınız. Eliniz anahtar tutmaya yatkın ise kolayca değiştirebilirsiniz.

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 4 sene önce yetkili serviste 60 tl gibi bir fiyata taktırmıştım (opel gerçek)

gece birileri kırmıştı sileceğimi nedendir bilinmez...

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.opelparcaci.com/main/opel_arka_silecek_kolu_komple_supurgeli_astra_h_tu m_modeller-pmu1476.html
bu adresteki komle sileceği aldım orjinalinden farkı yok.
eski sileceğimdeki somunu üzerine biraz yağ dökerek çıkardım. ancak silecek yerinden çıkmıyor. çokta aşırı zorlamadım.
nasıl çıkacağının bir yöntemini bilen var mı? sonra çıkarayım derken silecek motoruna zarar vermeyeyim..
bu silecek döngürerek mi yani vida çıkarır gibi mi çıkacak yoksa doğrudan kendime doğru çekecek miyim?

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sileceği değiştirdim değiştirecek arkadaşlara bilgi mahiyetinde yazayım dedim. somunu anahtarla çıkardıktan sonra sileceği somun gibi gevşeterek değil kendinize doğru çekerek çıkarabilirsiniz.
yeni silecekten memmunum...