Arka Taraftan Gelen Sesler

• Konuyu başlatan Gökhan_55
  • Başlangıç tarihi
G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba...

arabanın arkasından tam olarak yerini bilmiyorum ama sanırım bagaj civarından stabilize yolda tıkıtrı gibi sesler geliyor.. hani eksozt sallanması gibi... acaba nedir bileniniz var mı? şimdiden tşk ederim

cglrkml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sesler bendede var hem koltuklarda hemde bagaj kapağının oralardan sesler geliyor bugün bir arkadaşa rastladım ondada astra var ondada bagaj kapağının oradan sesler geliyormuş ya ne yazıkki bu kronik bizim arabalarda ben alışmaya başladım artık dert etmiyorum hııım bide airbag ışığının arıza lambasına acaip alıştım onsuz kendimi eksik hissederim sanırım:kop:

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
ama benm arabada bu ses yeni yeni çıkmaya başladı.. acaba diyorum eksozt mu sallanıyor ya da bagaj kapağının ayarımı bozuldu??

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın neydi Gökhan, yazmamışsın

e_uludag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pandizottan geliyo olmasın! bir de bagaj kapağının köşelerindeki ayar lastiklerini de kontrol et bence...

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
pandizottan geliyo olmasın! bir de bagaj kapağının köşelerindeki ayar lastiklerini de kontrol et bence...

pandizot ne demek?? bide o ayar lastiklerini nasıl yapabilirim?

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı şeyi yazacaktım geç kalmışım benim astrada da aynı sinir bozucu ses olmuştu özellikle ince taşlı pütürlü asfalt yollarda kaynana zırıltısı gibi bir ses geliyordu, bagaj kapağının kapanma ayakları var 2 tarafta onların yükseklik ayarlarını yapınca düzeldi, oturup kendim uğraşmıştım. Pandizotta bazen eski yerine kapanmayıp aralık kalbiliyor özellikle yüksek yük konulunca ayakları yerine oynayabiliyor cama teması olunca feci ses yapar , en son seçenek stepnenin sabitleme vidasını kontrol edin . Egzostan öyle bir ses ancak arabanın altını vurur da egzosu ısı kalkanına yapıştırırsan olabilir, yoksa egzos sabitleme noktaları astrada kauçuk takviyeli, bağlantı noktalarından ses yapabileceğini düşünmüyorum

hope

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede olmuştu bagaj kapağındaki lastiklerdendi.Muhtemelen seninkide ondandır.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b 97 gls bendede aynı sesler mevcut. Eminimki viraj kolu lastikleri flan değişirse geçer herhalde. Ama tam olarak neler değişecek bilen varsa söylesin. Teşekkürler...