arkacam sileceği...

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kafma uzun zamandır takılan bişey var belki sacma bişey ama; hatcback araclarda arka cam sileceği varken neden sedanlarda yok.üztelik sedanladın camı daha az eğimli yani daha cok su tutar.düşündüm düşündüm bitürlü bulamadım .:eek:

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
walla super cvp bende bilmiyom :D

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
H larda arka görüş sedanlara göre kısıtlı . h larda geri kullanımda aynaları kullanmak zorunlu. Böyle olunca arka camın kirliğinde herhalde temiz tutmak için koymuş olmalılar düşük hızda cam çok kirleniyor. Birde işin enterasan tarafı belli bir hıza ulaşınca yağmurda arkacama yağmur düşmüyor airo dinamik yapı çokfarklı. Birde arkakapı camlarını yine billi bir hıza ulaşınca açınca kulakları rahtsız edici bir özelliği var .:pon:

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hb lerde yağmurlu havalarda arka cam çamur oluyoo!oo yüzden hb lerde silecek varr!tabi sedanlarda bu durum söz konusu deil! OTO ÇALIŞKAN

akrep11

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğim az,bu sebeple daha çok diil daha az su tutar.(eğim tavanla cam arası)

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araclarin Aerodinamik yapilari sebebiyle, Hatchback araclarin arkasinda , sedanlara göre daha fazla tirbulans oluşur.Bu nedenle yağışlı havalarda bu tirbulans etkisiyle ortamdaki toz,su,çamur araç yüzeyine yapısir.Sedan larda ise aracin uzerinden gelen hava akimi önce arka cam üzerinden bagaj üzerine, daha sonrada bagaj üzerinden arka tampon seviyesine 2 kademede indigi için tirbulans daha az olusur.Bundan dolayi sedan araclarin da arka tampon ve ısıklandırmalarin bulundugu bolge daha cok kirlenir.Hatchback araclardaki bu kirlenme , gorusu etkiledigi icin de arka cama silecek konması geregi dogar.