arkadaslar acil yardim edermisiniz sabah almaya gidiyoz

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim bildiğim yurt dışında eğer ülkemiz de araç satanlar gibi araç satsınlar sanırım vatandaşı dolandırmak suçundan hapis cezası verilmekte.

Başımızdan bir olay geçti. Almanya dan bir araç beğendik. Ve Almanya da olan arkadaş ile aracını beğendiğimiz adam ile iletişim kuruldu. Sonra anlaşma sağlandı arkadaş yani Almanya da olan arkadaş ilan da yazan bilgiler doğru diye teyit etti. Yani araç satıcısı aynen öyle demiş.

Neyse buradan uçak biletleri filan alındı ve Almanya ya gidildi. Sonra arkadaşın bulunduğu noktadan sanırım 250-300 km başka bir şehirde olmasından dolayı oradan araç ile aracın yanına gidildi. Ve tam anlamı ile kepazelik çıktı. Araç resmen hurda çıktı. Tabi o sırada bizim Türkiye den giden arkadaş orada Türkçe şefesiz diyor :D ve aracı satan adam sen kime diyorsun diyor hehehehe ve buyur Türk çıkıyor adam hehe...

Tabi olaylar büyümeye başlayınca Almanya da olan arkadaş abi ağız dalaşına girme polis çağıralım ilanın resimleri filanda var diyor. İşin içine polis duyunca bizim araç satıcısı Türk aman diyor yapma senin tüm masraflarını karşılayalım. Ve o zaman uçak bileti diğer masrafları tamamen karşıladılar. Ama işte orada yasalar ülkemizde olduğu şekilde değil. Adamın dişini sökerler.

magician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben son 8 ay sadece araba aradım ikinciel olarak ancak sıfırda baktım hatta niyetlendim ibiza alcaktım kıyısından döndüm ve benim anladığım galeri gibi dükkan türü yerlerden ikinci el alıcaksanız ki alınmaz normalde ama bu sıfır araç ana bayilerinin ikinci el markaları oluyo onlardan almak mantıklı 2 yıl garanti falan da veriliyor misal dod otoeksper gibi ama renault 2 yi beğenmedim o ayrı

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
ben son 8 ay sadece araba aradım ikinciel olarak ancak sıfırda baktım hatta niyetlendim ibiza alcaktım kıyısından döndüm ve benim anladığım galeri gibi dükkan türü yerlerden ikinci el alıcaksanız ki alınmaz normalde ama bu sıfır araç ana bayilerinin ikinci el markaları oluyo onlardan almak mantıklı 2 yıl garanti falan da veriliyor misal dod otoeksper gibi ama renault 2 yi beğenmedim o ayrı

Aslında oralar da sakat neden? Çünkü oraya verilen takas için gelen araçların sadece boya ve bazı yerlerine bakılmakta. Ama aracın mekanik bir sorunu varsa adamlar farkına bile varmıyor. ;) Alan arkadaş zaten mekanik bir araza varsa kısa zaman içinde anında fark eder.

magician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında oralar da sakat neden? Çünkü oraya verilen takas için gelen araçların sadece boya ve bazı yerlerine bakılmakta. Ama aracın mekanik bir sorunu varsa adamlar farkına bile varmıyor. ;) Alan arkadaş zaten mekanik bir araza varsa kısa zaman içinde anında fark eder.

ama zaten bu devirde ekspertiz yada ustaya göstermeden alınmıyor orlarda çıkıyor zaten ama yinede takasa giriyorlar baştan savıyo olabilirler bide takasta bu adamlara araba verilmez arabanın değerini bitiriyolar başıma geldi biliyorum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
ama zaten bu devirde ekspertiz yada ustaya göstermeden alınmıyor orlarda çıkıyor zaten ama yinede takasa giriyorlar baştan savıyo olabilirler bide takasta bu adamlara araba verilmez arabanın değerini bitiriyolar başıma geldi biliyorum

Değerinden çok aşağı da araç aldıkları için adamlar mekanik anlam da pek ilgilenmiyorlar araçlar ile sadece kaporta ve boyaya bakıp sizin araç şu kadar eder deyip işi bitiriyorlar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ülkemizde her geçen gün üç kağıtçı sayısı hızla artıyor. Yöneticiler istediği kadar yırtınsın dursun gerçek olan şu ki ülkemizde bazı şeyler doğru gitmiyor, sahtekarlık yalan dolan tavan yaptı. :(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ülkemizde her geçen gün üç kağıtçı sayısı hızla artıyor. Yöneticiler istediği kadar yırtınsın dursun gerçek olan şu ki ülkemizde bazı şeyler doğru gitmiyor, sahtekarlık yalan dolan tavan yaptı. :(

Abi seninle aynı fikirdeyim ve bu işin sonu da yok geçen işte kaçak içki yapan iki kardeş yakalandı adama sorular adam da o kadar rahat ki beş tl içki içiyorlar daha ne olsun diyor . Adam o kadar rahat eminim ki alacağı cezayı hakimden daha iyi biliyor ki o kadar rahat .