Arkadaşlar gümrük yardım

keskinli_ali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Son düzenleme:
S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
neyle geldi? ptt ile mi yoksa ups dhl fedex gibi özel bir kargoyla mı? ptt ile geldiyse hiç çekinmeden git al. özel kargoyla geldiyse hiç arama bile

keskinli_ali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gls diye bir alman kargosu tr de de mng kargo ile çalışıyolarmış

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
valla bir cift yeni amartisor parasi kadar ardiye ve gumruk vergisi odersin sen parcalari unut. Keske deutche post ile gonerdertseydin yani almanya ptt si ile ptt ile gelseydi 1.5 lira ardiye ucreti oder alirdin :(

ahmet altınçubuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu o kadar karışık ve korkulacak birşey değil diye düşünüyorum . Aldığın ürün ücret olarak sınırı geçmiş sanırım. 100 € nun üzerine gümrük vergisi uygulanıyor. Oda aşağı yukarı ürünün %20 si civarı birşey. Onu ödüyerek alacaksın ürünü. Daha kesin bilgileri öğrenmen için mecburen gümrüğe gideceksin zaten. Bizi de sonra net bilgilendirirsen seviniriz bu arada.

Ahmet Altınçubuk

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Bu o kadar karışık ve korkulacak birşey değil diye düşünüyorum . Aldığın ürün ücret olarak sınırı geçmiş sanırım. 100 € nun üzerine gümrük vergisi uygulanıyor. Oda aşağı yukarı ürünün %20 si civarı birşey. Onu ödüyerek alacaksın ürünü. Daha kesin bilgileri öğrenmen için mecburen gümrüğe gideceksin zaten. Bizi de sonra net bilgilendirirsen seviniriz bu arada.

Maalesef bu yanlış. özel şirketlerin ordino ücretleri ardiye ücretleri var. ardiye günlük 50 lira diye biliyorum. ordino en az 150 lira. üstüne gümrük masarfları eklenecek. hayal etmesi zor fiyatlar çıkar ortaya. o 150 euro kısmı hikaye

valla bir cift yeni amartisor parasi kadar ardiye ve gumruk vergisi odersin sen parcalari unut. Keske deutche post ile gonerdertseydin yani almanya ptt si ile ptt ile gelseydi 1.5 lira ardiye ucreti oder alirdin :(

bu doğru

keskinli_ali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl bi sistem bu ya hayret birşey aslında tüketici mahkemesine verilebiliyomuş da kim uğraşacak çünki baştan net bildirilmediği için bu maliyetler

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
En güzeli siz gümrüğe gidip kendiniz beyanname verin ayrıca gümrük vergisi, KDV vergisi ve diğer vergileri ödemeniz gerekli

kemalcardak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özel şirketlerin ordino ücretleri ardiye ücretleri var. ardiye günlük 50 lira diye biliyorum. ordino en az 150 lira. üstüne gümrük masarfları eklenecek. hayal etmesi zor fiyatlar çıkar ortaya. o 150 euro kısmı hikaye

Bu Doğru olan