arkadslar sizce honda civic nasıl??

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasşlar 97model astram var klima tek hava yastığı falan.onu satıp 99-2000 model honda civic alayım diye düşünüoırum.15000ytl yi geçmemesi lazım alacağım araabanın sizce honda civic nasıl yorumlarınızı alabilirmyim arkadslar .teşekkür ederim simndiden
al kardeşim opelden cıkda honda al vallahii hiç deyilse rahat araba sıkıntısı yok

frkyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadslarr opelden bıktım artık ya bakımları parçları çok ağır gelioo.bnede bu yüzdn opel almak istemiorum.işte dediğim gibi bütçem 15-17bin enfazla opelimi satıpp ne alabilirim die düündüm.honda falan dediler die soruyorum.yani bu paraya 97astradan f kasadan daha konforlu daha iyi bir araba almak istiyorum.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 model 120 hp en fulu olan 1.6 ies kullandım 70.000 km de aldım 75.000 km de sattım sana izlenimlerimi kısaca aktrayım.
1- tüm japon arabalarında olduğu gibi motor ve klima bakımını muntazam olarak yaptırdığın müddetçe sorunsuz ve sağlamdir.
2- yine tüm japon arabalarında olduğu gibi lastik sesini içeriye biraz fazla alır.
3- motor performansı çok iyi ve yakıt seğmentindeki araçlara göre iyidir.
4- sürüş konforu ve arka koltukta yolculuk iyidir, içi ve bagajı geniştir.
5- frenleri idare eder. bunlar olumlu tarafları. olumsuz yanları ise
1- koskoca kasa olmasına rağmen 1.032 kğ ağırlığı vardır. süspansiyon yumuşak olduğu için fazla yol tutmaz. yani güçlü motor düşük ağırlığı ve yumuşak süspansiyonlarından dolayı alman arabaları gibi yola yapışmaz.
2- altı alçaktır, en küçük tümseklerde bile yavaşça atlarken amortisörlerden ses gelir.
3- tüm japon arabaları gibi kaporta çok zayıftır. benim izlenimlerim bunlar. senin arabadan beklentilerin önemli, ben 2.0 96 model vectradan sonra civic'e ısınamadığım için sattım ve fabia almıştım.
ama bence bütçen yeterse biraz daha zorlayıp bir sonraki kasa al derim.

frkyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki dostum ne alinabilirki ford baska model olarak bilii verirmisin

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki dostum ne alinabilirki ford baska model olarak bilii verirmisin

çevremin yarısı bayi, servis, galerici olan ve çoğunlukla bunların yanında zaman geçiren ayrıca 20 civarında araba alıp satışını alıp, binip satmş birisi olarak ( bunların içerisinde astra, vectra, toyota coralla, honda civic, skoda fabia, seat leon, dizel corsa da var) fikrimi sorarsan;
senin arabadan ne beklediğin çok önemli ,zira tercihini ona göre yapacağın için; lastik sesini, ince kaportayı kafaya takmam, yol tutuşta çok önemli değil dikkatli kullanırım. bana sorunsuz ve rahat bir araba lazım diyorsan tercihin japon olmalı. japonların yağına suyuna bakar binersin masrafsız arabalardır.
öncelikle bütçen müsait olursa en son çıkan kasadan bir öncesi kasa (ilk çıkan kasadan bir sonraki kasa) toyota alabilirsen birinci tercihin bu, ikinci tercihin ise yine 2.000 den sonra çıkan, şimdiki kasanın bir öncesi kasa honda olmalı. şayet bunlara yetişemiyorsan temiz ve modelli bir euro civic (hemen her şeyi aynı olan ve aynı fabrikada çıkan rover 400-416 da olabilir, fiatları ucuzdur.)
2.000 öncesi honda ile ilk kasa toyota arasında kalırsan öncelikle honda ve mümkünse 1.6 ies yi tecih et.
ama almana alıştım, bundan sonra japonda zorlanırım benim için güvenlik birinci derecede öncelikli diyorsan yine alman ve alman patentli markalara bakmak lazım. ancak wolksvagen, opel, seat, skoda üç aşağı beş yukarı aynı teknoloji ve arabanın her tarafı sensör ve role dolu olduğu için aracın km.si ve yaşı biraz yüksek ise boğaz kelebeği, açı sensörü, egr valfi, oksijen sensörü vs. problemleri eksik olmaz. az paraya çok donanım ve güvenlik istiyorsan birinci tercihin 101 hp fabia mümkünse elegans donanımı veya eski kasa oktavia mümkünse onunda elegansı olmalı.
(sıfır alıp 3 yıl 1.4 101 hp hb.fabia choice kullandım ve bu güne kadar kullandığım arabalar içerisinde ondan daha iyi yol tutan ve frenajı olanına rastlamadım, yakıtı ve performansı da çok iyidir.)
focus ta bir tercih olabilir, donanımı ve teferruatı az olduğu için problemi de azdır. başka marka ve modeller için bilgi istersen elimden geldiğince yardımcı olurum. özeldende yazabilirsin.
inşaallah gönlüne göre bir araba alırsın.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım almadan önce iyice düşünün. Benim pederinde 2000 model 1.6 8v ies honda civic'i var ama memnun değiliz 120 beygir gücünde diyolar ve yakıt çok az diyolar ama bence sen bunları pas geç. Hondanın yeni modellerinin motorunu bilemem; ama almayı düşündüğün model babamın hondasıyla aynı olduğu için yorum yapıyorum. Araba bikere güzel gaz yemiyor rampada nekadar basarsan bas yığılıyor düz yolda gayet iyi ama serilikte sana astrayı aratacağına eminim. Yakıta gelincede honda az yakıyor diyolar ama benim mareayla yakıtı hemen hemen aynı. Babam bazen benim mareaya biniyor senin araba benim arabadan seri diyor. Senin anlayacağın honda iyi markaymış diyerek alma dene ölç, biç kararını kendin ver. Pederdeki hondada 120 beygir ama kaba bir tabirle eşşeğine beygirine aldanma otobanda 195 km hızı geçemedik. Millete sorsan hiç beğenmez benim marea bile 215 gördü otobanda. Bide 2000 model honda1.6 ies'ler 16v değil diye biliyorum en azından benim pederinki 8 subaplı....

aynı arabadan bende kullandım ama senin yazdıklarınla gerçekler tam tezat arkadaşım. sizin arabada bir problem olmasın.
birincisi benim kullandığım 1999 model 1.6 120 hp civic ies 16 valf diye hatırlıyorum.
ikincisi değil astra vecra ile bile yarışır, rampa düz farketmez 120 beygirin her zaman hakkını verir. ben rampaları yol müsaitse devirli kullanıp çoğunlukla 5. viteste çıkardım. yakıtıda azdir ve arkadaşın mareasından az yakardı.
otobanda 220 yi rahat görür. performansına diyecek yoktur, frenleri aynı oranda başarılı değildir ama yeterlidir.

Son düzenleme:

efe16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
honda problemsiz motor demek. ama 2. el alacaksanız iyi baktırın derim. kasislerde altı sürtecektir. içi ön konsol yanii vasat. içine ses alır bide. ama hızlanma denge dayanıklılık iyidir hondada.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı arabadan bende kullandım ama senin yazdıklarınla gerçekler tam tezat arkadaşım. sizin arabada bir problem olmasın.
birincisi benim kullandığım 1999 model 1.6 120 hp civic ies 16 valf diye hatırlıyorum.
ikincisi değil astra vecra ile bile yarışır, rampa düz farketmez 120 beygirin her zaman hakkını verir. ben rampaları yol müsaitse devirli kullanıp çoğunlukla 5. viteste çıkardım. yakıtıda azdir ve arkadaşın mareasından az yakardı.
otobanda 220 yi rahat görür. performansına diyecek yoktur, frenleri aynı oranda başarılı değildir ama yeterlidir.

Benim babada var 2000 model daha 80000 km'de fazla binmiyor babamın hondasıda 120 hp ama nedendir bilmiyorum bizdeki çok hantal üstelik 8 subaplı. Motorda sorun var diyecem babam bakımlarını zamanında yaptırıyor; ama araba çok yatıyor o yüzden hantal olabilir. :rolleyes: