Artı Garanti Uzatma....

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracın garantisini uzatmak ne zamandır aklımdaydı. Dün Opel Odakla konuştum 900.00 Tl fiyat verdi. Ondan sonra aracımı almış olduğum Opel Balka'a gittim ve orada kampanya varmış 6 ayını ve 30.000 km doldurmamışsa 1 sene için 400,00. 2 sene içinde 750,00 Tl istediler. Kredi kartına 3 taksit yapılıyordu. Benimde aracı alalı 5 ay ve km de 3000 deydi. Bende 2 sene daha garantisini uzattım aracımın ve kredi kartına da 6 taksit yaptırdım. Bu arada Opel Odak da böyle bir kampanya yok. Artı garanti düşünenler varsa tüm bayilere fiyat sorsunlar.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Artı Garanti Uzatma....

Zamanında ben de sormuştum. Bu fazladan garantinin opel ile bağlantısı yok.Bayi, sigortacı ve sizin aranizda bir anlaşma niteliğinde.Birçok şeyde teminat dışı.Sonuçta top sadece onların elinde, ödemiyorum derse şikayet edebileceğiniz bir yer de yok.Teminatlarını öğrenip sonra bir risk analizi yapılarak karar verilmesi gerekiyor.Örneğin opel in hiç bozulmayacak bir parçasına yüksek teminat verip de, bozulacak parçalarına vermiyorsa bu zaten bir tuzaktır.

Aracımı yılda 10 bin km civarinda sürüyorum deyince bizzat sizin için artı garanti gerekli değil demişlerdi.

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu garanti işleri tuzak bence . bakımlarını serviste yaptırma zorunlulugu var . ıkı kat belkı 3 kat fazla para alıyorlar her bakımda . garantim var diyede bir güzelliğini ben görmedim görenide duymadım . garantili aracı servise götürüp şurdan ses geliyor yada çekişi sorunlu dedikmi hemen sallıyorlar garantiden bedava yapacakları için . ama garantimiz olmasa inanın altını üstüne getirirler parça değişimi yaparlar vs . garanti balata baskı , fren balata , korna , amortösör kapsamıyor ?? benim başka garantilik neyim kaldıki???

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opel Artı Garanti Programı:
Konfor Paketi (2+1 / 80.000 Km veya 2+2 / 100.000 Km – Hangisi önce dolarsa)
Opel Artı Garanti Programı Aşağıdaki Halleri Kapsar:

Motor Grubu
Silindir bloğu, krank mili yuvası, silindir başlığı, başlık contası, rotary motor yuvası, yağ dolaşımı ile ilgili tüm dahili parçalar, trigger zincir ve gergi elemanları (trigger kayışı hariç), yağ soğutucuları, karter, yağ basınç valfleri, yağ filtre yuvası, volan ve dişli yuvaları.

Düz / Otomatik Şanzıman Grubu
Dişli yuvası, tork konvertörü ve otomatik şanzıman için kontrol ünitelerini de içeren tüm dahili parçalar

Aks ve güç dağıtım Grubu
Önden çekiş, arkadan itiş ve 4x4 için tüm aktarım yuvaları ve dahili parçalar.

Aktarma Grubu
Universal bağlantılar, son dişli, aktarma şaftları, patinaj önleme sistemlerinden (örneğin ASR, ASC, EDS 4Matic): devir sayaçları, elektronik kontrol üniteleri, hidrolik üniteler, toplayıcı ve pompalar.

Direksiyon Grubu
Mekanik ve hidrolik direksiyona ait tüm dahili parçalar, hidrolik pompa ve tüm dahili parçalar, elektrik destekli direksiyon motor ve elektronik aksamları

Fren Grubu
Ana silindir, servolar, hidro-pnömatik elemanlar (toplayıcı ve basınç regülatörleri), vakum pompaları, kampana fren silindirleri, fren güç regülatörü, fren güç sınırlayıcısı, ABS sisteminden: elektronik kontrol üniteleri, hidrolik üniteler ve devir sayaçları.

Yakıt Sistemi Grubu
Yakıt pompaları, enjeksiyon pompası, enjeksiyon ünitesinin elektronik aksamı (örneğin kontrol üniteleri, hava debimetre sensörleri ve debimetreler, EGR valfleri), karbüratör ve turbo şarjlar.

Elektrik Grubu
Düzenleyicisi ile birlikte şarj ünitesi, marş motoru, ateşleme kabloları ile birlikte ateşleme sisteminin elektronik aksamı, elektronik enjeksiyon sisteminin elektrik kabloları, mekanik distribütör, elektronik motor kontrol sistemleri, ateşleme sargıları, ön ısıtma röleleri, yoğuşturucu, rotorlar ve elektrik sisteminden: merkezi elektrik kutusu, on-board bilgisayar, on-board bilgisayar ile ilişkili olarak gösterge ünitesi arızaları, merkezi kontrol üniteleri (örneğin ECU, BCM, BSI), ön ve arka cam silecek motorları, far yıkama motorları, ısıtma ve soğutma fan motorları ve korna.

Komfor Elektronik Grubu
Elektrik kumandalı camlar: kumandaları, elektrik motorları, kontrol üniteleri; ön cam ısıtma elemanları, arka cam ısıtma elemanları (kırılma sonucu oluşan hasar hariç); elektrikli sunroof: kumandalar, elektrik motoru, kontrol ünitesi; merkezi kilitleme: kumandalar, elektrik motorları, kontrol ünitesi, manyetik sargılar ve kilitler.

Soğutma Sistem Grubu
Radyatör, ısıtıcı soğutucusu, termostat, su pompası, otomatik şanzıman soğutucusu, akışkan / termal fan, fan bağlantıları ve termal kumandalar.

Klima Grubu
Kompresör, evaporatör ve fan ile birlikte yoğuşturucu.

Eksoz Grubu
Lambda sensörü, lambda sensörünün değişimi durumunda Y-borusu ve bağlantıları.

Güvenlik Sistemleri Grubu
Ön airbag ve emniyet kemerlerinin kontrol sistemi. (ünitelerin kendileri hariç)

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence aracı bir zaman  sonra satıp satmayacağınıza bakar

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ToBeCaReFuLL link' Alıntı:
Opel Artı Garanti Programı:
Konfor Paketi (2+1 / 80.000 Km veya 2+2 / 100.000 Km – Hangisi önce dolarsa)
Opel Artı Garanti Programı Aşağıdaki Halleri Kapsar:

Motor Grubu
Silindir bloğu, krank mili yuvası, silindir başlığı, başlık contası, rotary motor yuvası, yağ dolaşımı ile ilgili tüm dahili parçalar, trigger zincir ve gergi elemanları (trigger kayışı hariç), yağ soğutucuları, karter, yağ basınç valfleri, yağ filtre yuvası, volan ve dişli yuvaları.

Düz / Otomatik Şanzıman Grubu
Dişli yuvası, tork konvertörü ve otomatik şanzıman için kontrol ünitelerini de içeren tüm dahili parçalar

Aks ve güç dağıtım Grubu
Önden çekiş, arkadan itiş ve 4x4 için tüm aktarım yuvaları ve dahili parçalar.

Aktarma Grubu
Universal bağlantılar, son dişli, aktarma şaftları, patinaj önleme sistemlerinden (örneğin ASR, ASC, EDS 4Matic): devir sayaçları, elektronik kontrol üniteleri, hidrolik üniteler, toplayıcı ve pompalar.

Direksiyon Grubu
Mekanik ve hidrolik direksiyona ait tüm dahili parçalar, hidrolik pompa ve tüm dahili parçalar, elektrik destekli direksiyon motor ve elektronik aksamları

Fren Grubu
Ana silindir, servolar, hidro-pnömatik elemanlar (toplayıcı ve basınç regülatörleri), vakum pompaları, kampana fren silindirleri, fren güç regülatörü, fren güç sınırlayıcısı, ABS sisteminden: elektronik kontrol üniteleri, hidrolik üniteler ve devir sayaçları.

Yakıt Sistemi Grubu
Yakıt pompaları, enjeksiyon pompası, enjeksiyon ünitesinin elektronik aksamı (örneğin kontrol üniteleri, hava debimetre sensörleri ve debimetreler, EGR valfleri), karbüratör ve turbo şarjlar.

Elektrik Grubu
Düzenleyicisi ile birlikte şarj ünitesi, marş motoru, ateşleme kabloları ile birlikte ateşleme sisteminin elektronik aksamı, elektronik enjeksiyon sisteminin elektrik kabloları, mekanik distribütör, elektronik motor kontrol sistemleri, ateşleme sargıları, ön ısıtma röleleri, yoğuşturucu, rotorlar ve elektrik sisteminden: merkezi elektrik kutusu, on-board bilgisayar, on-board bilgisayar ile ilişkili olarak gösterge ünitesi arızaları, merkezi kontrol üniteleri (örneğin ECU, BCM, BSI), ön ve arka cam silecek motorları, far yıkama motorları, ısıtma ve soğutma fan motorları ve korna.

Komfor Elektronik Grubu
Elektrik kumandalı camlar: kumandaları, elektrik motorları, kontrol üniteleri; ön cam ısıtma elemanları, arka cam ısıtma elemanları (kırılma sonucu oluşan hasar hariç); elektrikli sunroof: kumandalar, elektrik motoru, kontrol ünitesi; merkezi kilitleme: kumandalar, elektrik motorları, kontrol ünitesi, manyetik sargılar ve kilitler.

Soğutma Sistem Grubu
Radyatör, ısıtıcı soğutucusu, termostat, su pompası, otomatik şanzıman soğutucusu, akışkan / termal fan, fan bağlantıları ve termal kumandalar.

Klima Grubu
Kompresör, evaporatör ve fan ile birlikte yoğuşturucu.

Eksoz Grubu
Lambda sensörü, lambda sensörünün değişimi durumunda Y-borusu ve bağlantıları.

Güvenlik Sistemleri Grubu
Ön airbag ve emniyet kemerlerinin kontrol sistemi. (ünitelerin kendileri hariç)

Artı garanti kapsamı hakkında çok çok açıklayıcı olmuş.
+ thnxx

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Artı garanti kapsamı hakkında çok çok açıklayıcı olmuş.
+ thnxx

Ricaederim ne demek.