Askere Gidiyorum :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Allah'ın izniyle 4.5.2016'da Ankara Mamak MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / ANKARA MAMAK / ANKARA bölüğüne teslim olacağım. 6 aylık Kısa askerliğimde Usta birliğimde 39 UNCU MKNZ.P.TÜM. 49 UNCU P.A. 1 İNCİ P.TB. 3 ÜNCÜ P.BL. / LEFKOŞA / LEFKOŞA çıktı bakalım :).
Heyecan dolu bir bekleyiş var gidince sanırım hepsini alırlar :D
Ankara'dan değil ancak Kıbrıs sıkıntı su ve sıcaklık bakımından diyorlar. Birde eğitimleri sıkıntı olduğunu iletenler var .
Kıbrıs tecrübeleri olanlardan bilgi bekliyorum. Özellikle telefon kullanmazsam kız arkadaşım kafayı yer. Annemde keza. Orda KKTC cell haricinde türk telekom çalışırmı bilgileri olanlar varsa iletirlerse sevinirim...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Allah'ın izniyle 4.5.2016'da Ankara Mamak MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / ANKARA MAMAK / ANKARA bölüğüne teslim olacağım. 6 aylık Kısa askerliğimde Usta birliğimde 39 UNCU MKNZ.P.TÜM. 49 UNCU P.A. 1 İNCİ P.TB. 3 ÜNCÜ P.BL. / LEFKOŞA / LEFKOŞA çıktı bakalım :).
Heyecan dolu bir bekleyiş var gidince sanırım hepsini alırlar :D
Ankara'dan değil ancak Kıbrıs sıkıntı su ve sıcaklık bakımından diyorlar. Birde eğitimleri sıkıntı olduğunu iletenler var .
Kıbrıs tecrübeleri olanlardan bilgi bekliyorum. Özellikle telefon kullanmazsam kız arkadaşım kafayı yer. Annemde keza. Orda KKTC cell haricinde türk telekom çalışırmı bilgileri olanlar varsa iletirlerse sevinirim...
Hayirlisi olsun. Ankara guzel ama kibris sikintiymis arkadasim butun gun yerden yaprak toplayip , cim bictiklerini ne kadar amele isi varsa yaptirdiklarini soyledi:) boyle durumlarda askerlerin klasik sozudur "Keske doguya ciksaydi"

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Hayırlı teskereler. Allah yardımcın olsun.

imla hataları için affola mobil gönderi

meser70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fatih bey ilk önce geçmiş olsun diyeyim.:):) Yok şaka yaptım.
Bende Kıbrıs Girnede askerlik yaptım. Gerçi 22 sene oldu ama yinede değişmeyen bazı şeyler vardır. Mesela;
1- Sıcak (özellikle senin orada olacağın mevsim itibariyle)
2- Su sıkıntısı (Türkiyeden Kıbrısa giden su sebebiyle sıkıntı belki azalmıştır)
3- Bol eğitim
4- Bol nöbet
5- Tavuk hastalığı (Tatarcık sineğinin ısırmasıyla oluşan bir hastalık. Birgün bakacaksın içtima sırasında askerler birer ikişer bayılmaya başlayacak. Neler oluyor diye endişe etmeyin. Tavuk hastalığı mevsimi gelmiştir. Yüksek ateş, titreme, terleme bulantı, kusma vb. belirtiler gösterir.Tehlikeli değildir. Dinlenme ve bol sıvı alımıyla bir süre sonra geçer)

Eğer ben orda 17 ay geçirdiysem, senin 4-5 ayın göz açıp kapayıncaya kadar geçer.

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı teskereler Fatih, benim kıbrısta çalışan bir arkadaşım var kendi hattını kullanıyor. Turkceli, ama burayı aramak biraz tuzlu tabi. 6 ay akerlik birşey değil gelir geçer :)

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun Fatih. Ben Lefkoşada 5 yıl kaldım. Öğrenciydim.
-Suyu tuzludur saç döker.
-Yazın sıcağı boldur pişirir.
-Deniz ulaşımı yazın zevkli, kışın baş döndürür.
- Fiyat alışveriş pahalıdır ama askeri kantinler buralarla aynı fiyat.
- Son olarak forum gereği bol bol sağ direksiyon ve otomatik japon araç görürsün. Mazda, Daihatsu, Suzuki diye gider.

Soracağın başka, farklı soru sorabilirsin. Lefkoşayı karışladım da :)

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun.
ALLAH Sağlıklı olarak gidip dönmeni kısmet etsin. Hiç bir konuyu gözünde büyütme altı aydediğin uzun bir süre değil. kendini şimdiden zor günler geçireceğine alıştırırsan sıkıntı çekmessin. Birinci şık olarak telefon işini kafandan sil sevdiklerinide buna alıştır.
Kurallara uyarsan sorun yaşmassın.
Oranın insanda ada pisikolojisi baskısı yapması , moral yıpratması oluşturuyor. Sağlam iraden sayesinde buda vız gelir tırs gider.
Baskının sebebide ziyartçilerinin ulaşım zorluğudur.
Beklenti içersinde olmayacaksın. Bazı beklentilerini yok sayacaksın.
Bir.iki ay sonunda alışırsın. Sıkıntı yaşayacağını tahmin etmiyorum.
ALLAH'tan hayırlı teskereler dilerim.

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kıbrıs ilk zamanlar güzel gelir sonradan ufak bi yer olduğ icin sıkılırsın gerci kısa dönemsin biz 15 ay olduğumuz için zorladı 4 sene oldu biteli girne kolordu muhafızdım o sıcağın altında az tören yapmadık en berbatıda 20 temmuzdur askerler için boyun kac ve mesleğin nedir

Note 4 cihazımdan gönderildi.