Askerlik-Tasnif Dışı-Sevk Tehiri İşlemi

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de aynı durumdayım kardeşim ve ben de gitmek istemiyorum. ancak bildiğim kadarıyla bir yıl doktora için tecil isteyebiliyorsun.

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hüseyin Bey öncelikle çok teşekkür ederim.
Öncelikle benim mezun oldugum okulum sanırım şubeye sevk tehiri yapmış. Ve askerlik şubesinden gelen yanıt ise sevk tehiri iptal i olmuş.

Verdiğiniz linkte Yüksek Lisans ile ilgili kısma tıkladım ve bir Word dökümanı indi. İnen dökümanın içinde yazılan ise aynen bu:
Sevk tehiri iptal edilenler, grup numaralarına göre normal sevke tabi oldukları celp döneminde askere sevk olurlar

Ama aynı dökümanın içinde de yüksek lisans mezunları kısmında , mezuniyet tarihi + 1 yıl sevk tehiri yazıyor. Kafam çok karıştı. Resim olarak koydum aşağıda.

65moti.jpg

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tecil hakkın vardır.o da olmadı sınav günlerinde rapor alırsın4 ay daha ertelersin

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
askerlik şubene gidersen sor ama sana gelen kağıttan falan bahsetme katiyen arkadaşın dediği gibi safçana sor..

okulun bittikden sonra 1 yıl daha tecil hakkın var nerden biliyoru ben kullandım çünkü o hakkı ünv den mezun olmuşdum bir yılda tecil hakkım varmış gitmedim çalışdım o sıra. sonraki senede gittim..

benim sana tavsiyem ama erkenden gidebiliyorsan git hem yaşını geciktirme yaşın 25 çünkü zaten epey bir geçmiş dahada geç gidersen orda çok yaşlı kaçarsın çünkü gittinmi görürsün zaten ordakilerin çoğu 18-19 yaşında çocuklar..

bir başka açıdanda yeni yasa çıkdı ve onaylandı biliyorsun şimdi gidersen 5 ay yapabilirsin göz açıp kapama süresi geçer biter.. ama yeni yasa devreye girdimi 12 ay yapıcaksın yani 1 yıl.. o yüzden gidebiliyorsan erkenden git aradan çıkart bence sende rahat edersin..

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstad arkadaşlarında dediği gibi şubeye sorcan yapacak başka şey yok.Askerliğinekadar önce yaparsan kardasın.Şu işim hallolsun gidecem dersin ardından bidaha işin çıkar.En iyisi yap kurtul.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer tecil hakkın yoksa Aralık celbine yetecek kadar zaman var, bunu unutma son sınav 1-2-3- Agustos ta yapıldı çünkü.yani daha 20 gün olmış.Eger tecil hakkın yoksa Aralıkta %90 askersin gibi görünüyor

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese çok teşekkür ederim.
Diplomamı götürünce 1 yıl tecil hakkım daha varmış.
Üzerime resmen öküz oturmuş gibi hissediyodum bi rahatlama geldi şu an.
1 yıl daha burdayım :)
Herkese çok teşekkür ederim..

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese çok teşekkür ederim.
Diplomamı götürünce 1 yıl tecil hakkım daha varmış.
Üzerime resmen öküz oturmuş gibi hissediyodum bi rahatlama geldi şu an.
1 yıl daha burdayım :)
Herkese çok teşekkür ederim..

gözün aydın kardeşim. aynı durumdayım demiştim. benim de içime su serptin.