Asrta G ön göğüs ışıkları yanmıyor.

a.oguz38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm öncelikle herkese hayırlı ramazanlar. 2004 astra g aracım var. aracın ön göğüs fan soguk sıcak yön ayarlarının bulunduğu kısmın ışıkları yanmıyordu. elektirikçi patladığını söylemişti ama geçen gün full yandı tekrar söndü. biraz darbe uyguladım ama yanmadı. Anladığım kadarıyla bir yerde temazsızlık var. ne yapmamı önerirsiniz saygılar...

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynısı başıma geldi servise bıraktım ampulleri değiştirmişler 2 sene oldu bi sıkıntı yok

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşi bilen bir elektrikçi kısa zaman içinde yapar... bende de var aynı sorun hiç dokunmadım öylece duruyor.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın sigorta tablalarındaki sigortaları kontrol ettirin..İlgili sigorta patlamış olabilir..

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mesela benim de yol bilgisayarı ve ön gösterge paneli ışıklarım yanmıyordu bir gün...Sonra kendi kendime dedim; tamam, araba gitti...Ardından aklıma geldi kitapçıktan sigortalara baktım ve altta da resmini paylaştığım 17 numaralı sigortanın patladığını gördüm..Değiştirince düzeldi...

adszyyy.jpg

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Teşekkür o sigortada acep patlaması durumunda vites kolundaki ışıklandırmanın yanmaması gerek mezmi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Vites kolunda aydınlatma mı var Nadir Abi astralarda?Bizde mesela; dikiz aynasının altında vites topuzunu aydınlatan bir led var..Ya da ben anlamadım :confused:

Benim araç otomatik ya... vites konumlarının olduğu yerde ışıklandırma var. Aklıma ondan geldi acep dedim diğer kısımla birlik içinde mi çalışıyor?

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araç otomatik ya... vites konumlarının olduğu yerde ışıklandırma var. Aklıma ondan geldi acep dedim diğer kısımla birlik içinde mi çalışıyor?

Olabilir ama öyle bir durum olsa ilgili sigortalara bakmak lazım..Astraların farklı olmalı..Atıyorum iç aydınlatma ve vites ışıklandırması diye bir sigorta olabilir...İç aydınlatma yanmıyorsa eğer; vites ışıklandırması da yanmayacaktır..Soketi de çıkmış olabilir..