Astra 1.3 CDTİ Easytronik sürtme sesi

opelenerji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda 1. vitesten 2., 2. vitesten 3. vitese geçerken 2500 devir civarında sürtme sesi geliyor. Normalde 2000 devirde vites otomatik değişiyor. Normal bir şekilde hızlanıp kalkarsam vites geçişlerinde bu ses gelmiyor. Ne zaman ani tam kökleme olmasa da hızlı kalkma anında 2500 devir civarında bu ses geliyor... Öyle bir ses ki insanı tüyleri diken oluyor. ama normal bir şekilde kalktığım zaman bunu yapmıyor, öndeki arcı geçeyim vs gibi ani hızlanmalarda bunu yapıyor. Diğer vites geçişlerinde yok. Belki de onlar da da vardır ama 4.5.6. viteslerde o kadar hızlı devir yükselmesi olmadığı içindir..

Boşta da yapıyor mu diye baktım. Çok nadir olarak 10 deneme de 1kez v kayışından bir ses geliyor kökleme yapıp devirin hızlı yükselmesinde...

Ootmatik şanzımanda mı sorun vardır? Yetkili servise götürmeyi düşünüyorum. Bu konuda tecrübesi olan fikri olan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

Arıza tespiti için servis ne diyecek bilmiyor. Sanayi de iyi usta var mı Ankara da?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1.3 lerin kronik volan sorunu

Iltegin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de benzer sorun var. Kimi motor kulakçığı diyor, kimi amortisör, kimi vites bilyesi. Şimdi de volan oldu tam oldu :) En iyisi kalsın böyle...

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
50 bin km deyim şimdilik hiçbiyer hiçbiryere sürtmüyor şükür:D

opelenerji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servise (ankara opal) götürdüm aracı. Ustayla deneme sürüşü yaptık. Çok korkuyordum şanzımandan geliyor ses diye...Sebebi egzoz manifoldunu motora bağlayan civataların gevşemesiymiş. Civatalar sıkılınca ses gitti. 40 tl ye kurtuldum....İnşallah başka arızalar çıkmaz...:)