Astra 1.4 GL Life su eksiltme sorunu

tamerkiral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

Aracım 1995 model Astra 1.4 GL Life, sıralı sistem atiker var üzerinde. Aracı işe gidip gelirken kullanıyorum ve her gün 7 gidiş 7 geliş olmak üzere en fazla 14 km yol yapıyorum.

İki sorunum var, yardımcı olursanız sevinirim,

1. Araç gaza çok geç geçiyor. hatta son zamanlarda 7 km eve giderken bile park ettiğimde benzine geçmemiş oluyor. bu yaklaşık bir haftadır böyle. zaten eve ya da işe geldiğimde hararet göstergesi en fazla bir iki milim kalkmış oluyor. sanırım bir gaz ayarı yaptırmam gerekiyor.

2. Bu gün aracın suyunu kontrol ettiğimde suyun çok azalmış olduğunu fark ettim. en son 2 ay önce kontrol etmiştim. şöyle ki 2,5 litrelik şişeyle su koydum hepsini aldı + üzerine bir litre daha su aldı. yaptığım yol kısa olduğu için tabi hiç hararet yapmadı araba ben de geç fark etmiş oldum durumu.

aracımın gaza geçme probleminin eksik olan su ile bir ilgisi olabilir mi? bu araçlar kaç litre su alıyor ve kaybolan su nereye gidiyor. bu aracı iki ay önce aldım bu yüzden huyunu suyunu bilmiyorum.

fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

Tamer

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
1. Sıcaklığınız az yükseliyor anlaşılan. Termostatınız arızalı olabilir, öyle ise kontrol ettirin, arızalı ise çok yaktırır. Lpg belirli sıcaklıkta devreye girer. Bence memnunsanız, ayarlarını pek kurcalatmayın.

2. Lpg beyniniz arızalı olabilir, içine su kaçırıyor olabilir.

Ben olsam, Termostatı kontrol ederim. Motoru çalıştırırım, radyator dönüş hortumunu ellerim, hemen ısınıyorsa termostat açık kalmıştır, o iş için birde kaçak kontrolü için tamirhaneye giderim, kontrol ettiririm. Termostatı sökerek de anlayabilirsiniz açık kaldı ise.

Ardından sorunum hallolmaz ise Lpg ye giderim. Yapabileceği en fazla geçiş sıcaklığında pay varsa aşağı almak ki yoktur pek. Lpg beyin kontrolü. Lpg ayarını bozmak.

tamerkiral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevabınız için teşekkür ederim.

peki aracımı bir süre eksik suyla kullanmışım gibi görünüyor. sizce motoruma bir zarar vermiş olabilir miyim? yani çekişinde veya sesinde herhangi bir sıkıntı yok. yağına baktı yağında da anormal bir renk bozukluğu veya boza kıvamına gelme yok.

bu arada aracın havalandırması sıcak hava vermiyor. sıcağa alsam bile soğuk üflüyor. bunun su konusu ile bir ilgisi olabilir mi?

Son düzenleme:

tamerkiral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gunaydin arkadaşlar

Son durum olarak. Bu gece suyu tamamlayinca araç 1.5 - 2 km sonra gaza geçti. Demek sorun sadece su imiş. Bunu da böylece öğrenmiş olduk...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Antifiriz koyarsanız iyi olur. Sorunun çözülmesi guzel. Su seviyesini kontrol altına alın

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Su kacağını mutlaka buldurun.....
Zaten tüm sıkıntılarınızın sebebi aracınız da su bulunmaması...

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda su olmadığı için lpg termostatı sıcaklığı okuyamamış ondan lpgye geçmemiş. sıkıntı lpg de değil aracınızın susuz kalmasında.
su ekleyince lpgye geçti sıkıntı yok demişsiniz ama bu su durduk yere eksilmez. onlarca sebebi var. kontrol edilip kaçak biranönce giderilmeli. bu şekilde birazdaha susuz kullandığınız taktirdirse motor rektefiyesi gerekebilir .hatta susuz çok uzun süre kullanırsanız motor bile yaptırmak zorunda kalırsınız.

tamerkiral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler arkadaşlar, tavsiyelerinize uyacam....

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

meriva64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çç

araç o kadar fazla su eksiltmeye başlarsa eger kaçakta yoksa bilinki yakında contayı yer..