Astra 1.4 T bir depo ile sanırım 900 km :)

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba;
Bu zamana kadar hep denemek isteddıgım ancak başaramadıgım uzun yolda sabıt hızla mınumum yakıt tuketımını nıhayet gecen haftakı yolculuğumda yapmıs olmanın gurur ve mutlulugunu yaşıyorum sızlerle de paylaşmak ıstedım :)
Depoyu Shell 95 oktan ile fulledıkten(depo neredeyse bostu) sonra ortalama yakıt tuketımı,arac hızı,her seyı bı guzel sıfırladım.." Bu sefer hızlı gıtmıceksın,bu zamana kadar bastın da ne oldu,olan cebıne oldu,gıbı tesellılerle kendımı hazırlayarak yola koyuldum..
Hazırlamış oldugum güzel bir cd eşliğinde yolculuguma cok guzel basladı.İlk destinasyonum Zonguldaktı..Otoyolda 100ü hic gecmedım;gece olduğu ıcın fazla araba yoktu..Otoyoldaki yol dısında ise 80-90 km hızları hıc gecmedım sureklı CC ile surdum,tabı arada sollamalarda maksımum devır de cevırdım..316 Km sonra Zonguldaga vardıgımda ise Ortalama yakıt tuketımı 5.5lt idi..O kadar yolu bu hızlarla gıtmek gercekten sabır işiymiş..arada " başlarım ya böyle işe,dunyayı sen mı kurtarcaksın,bas şuna biraz diye seytan kulagıma fısıldasa da ona yenılmedım:)
Zonguldak-Amasra yolculugumda 115 km surdu;aynı sekılde(otoban yok zaten) 90 km hızı gecmedım..Bu sefer ortalama yakıt tuketımı 5.0 lt..
Son olarak Amasra-İstanbul(Anadolu yakası) yolculugum 445 km sürdü yıne 100 km hızı gecmedım ve ortalama yakıt tuketımı 5.4 lt olarak gercekleşti..
Butun bu kmleri bir depo benzın ıle yaptım..İstanbula geldıgımde yakıt menzılı 110 km olarak yazıyordu..kırmızı noktaya çok az kalmıştı..
Evet,araclarımız duzgun hızlarda gercekten de cok az yakıyormuş gercekten şaşırdım..1.4 T nin bana göre en guzel yanı;istenıldıgınde ekonomık kullanılablıyor olması ama bılınc altında da " sıkıştığında ise turbo ıle ben burdayım " guvenini oluşturması..

Araç 9 aylık ve 11000 km oldu..
Ancak bır sorun var sızlerde de var mı bılmıyorum;uzun yollarda bacaklarımda biraz agırılar oluşuyor..Belımı ve sırtımı ıyıce koltugun arkasına yaslamama ragmen..sızler hangı koltuk ayarını kullanıyorsunuz?

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.4 T bir depo ile sanırım 900 km :)

astralar uzun yol arabası zaten.şehirler arası CC ile yakmıyor neredeyse

wasiyet1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok güzel değerler.. 1 ay içinde bende uzun yola çıkacağım bakalım neler olacak :)

Aracınız Edition mu Sports mu Cosmo mu ?

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sızın de deneyımlerınızı beklıyoruz..Araç sport..

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sabrınız için tebrikler. Otomotik olsa 1-1.5 litre daha fazla yakardı herhalde...

evrent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

konuyu okuduktan sonra gerçekten uzun yola çıkasım geldi böyle yaktırmayı becerebilirsem ver elini hafta sonu kaçamaklarına

eraytly

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Haftasonu bende 80 kmlik yolu  90-100 ile cc ile gittim 4.9 du ortalama tüketimim ve aracım A.S :) haftaya memlekete gidicem gidiş dönüş 600 km bir de o zaman bakıcam tabi sabırla gidebilirsem :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Sabrınız için tebrikler. Otomotik olsa 1-1.5 litre daha fazla yakardı herhalde...

Abi benim Active Select'im bile çok sabırlı gidersen 5 litrenin altında yakabiliyor ama çooooooooooook sabırlı gitmen lazım. Ha ayrıca mümkünse yol düz olmalı, hava sıcaklığı 25 dereceyken, güneş ışığı sağdan rüzgar arkadan gelmeli, bagaj az dolu olmalı, şöför çok yememeli yani biraz Gestapo şartları lazım ama az yakmak mümkün.

Hatta doğru hızı bulur yukardaki şartlarıda bütün olarak sağlarsan meretin 3.9 falan yaktığınıda bilirim. Ama o biraz arabanın G noktasını bulmaya benziyor, her seferinde denk gelmiyor yani. (:)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Abi benim Active Select'im bile çok sabırlı gidersen 5 litrenin altında yakabiliyor ama çooooooooooook sabırlı gitmen lazım. Ha ayrıca mümkünse yol düz olmalı, hava sıcaklığı 25 dereceyken, güneş ışığı sağdan rüzgar arkadan gelmeli, bagaj az dolu olmalı, şöför çok yememeli yani biraz Gestapo şartları lazım ama az yakmak mümkün.

Hatta doğru hızı bulur yukardaki şartlarıda bütün olarak sağlarsan meretin 3.9 falan yaktığınıda bilirim. Ama o biraz arabanın G noktasını bulmaya benziyor, her seferinde denk gelmiyor yani. (:)

:D 005hihih 011zaa