Astra 1.4 T Sport bayiden alınan fiyatlarla ilgili..

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba;dha önce yorumlarımı okuyanlar bilirler;mart sonunda 1.4 T sport manuel alıcatım.Tam o sıralarda çılgın bahar kampanyası adı altında 1000 liralık bir indirime gittiler;son fiyat olarak 46.000 dediler.Ben de "herlade satışlar pek iyi değil o yüzden böyle bir indirime gittiler(bu forumda ve bir kaç yazıda Opel'de satışların istenilen seviyede olmadığını okumuştum),biraz daha bekleyeyim bu indirim daha sürer veya daha cazip bir indirim daha yaparlar" düşüncesiyle bekledim.Ama tahmin ettiğim gibi olmadı 1 hafta içinde sonlandırdılar bu kampanyayı.1 Nisandan beri bu aracın kampanyalı anahtar teslim fiyatı 48.900 lira.Bugun neredeyse bütün bayileri tek tek aradım e hepsi 47.500 dedıler en son.1.400 lira düştüler.Kime sorsam,kampanyalı anahtar teslım fıyatından en az 4000 lira daha dusurmen gerekıyor diyor..
Yakın bir arkadasım " koy cebine 45 lira para git bayiye koy masaya parayı alın sıze bu kadar para..veriyorsaınız alıp gidiym,yok derlerse tamam tesekur ederım deyip kapıya yönel" dedi.Telefondan bu işler pek olmaz,canlı para her zaman konuşur dedı :) ve bana da mantıklı geldi.
Siz araclarınızı alırken nasıl bir yol izlediniz?Nasıl en iyi fiyatı alabilirim? Biliyorum bu mevzu çok uzadı ama en kısa sürede açıklığıa kavuştaracağım inşallah.Teşekkürler..

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.4 T Sport bayiden alınan fiyatlarla ilgili..

Ben ilk olarak telefonda kampanyalı liste fiyatından 3000 lira indirim ile fiyat aldım.Aracın fiyatı 48150 idi.

Sonra bayinin servisi ile yakın ilişkisi olan arkadaşım ile görüşmeye gidince 500 lira daha düştüler.Sipariş verirken 2 ay sonra gelir denen araç, para bankada bekliyor, denince iki hafta sonra teslim edildi.

Sizin aracınız da 48-49 bin lira aralığında.En az 3500 lira indirim alabilmeniz lazım.Bu da tabi ki bir arkadaşınızla en uygun fiyatı veren bayiye gidip görüşmeniz ile olur.Ben tek başıma gitsem o kadar etkili olamazdım.

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gerçekten anlamış değilim bu bayilerin tutumunu..Benim merak ettiğim bir arabadan ne kadar kazanıyorlar,neye göre verebilceğin en son fiyat..

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astranın fiyatları yerinde sayıyor. O yüzden de esneklik kalmamış olabilir. Geçen sene alınan araçlar ile kıyaslama yapmak yanıltabilir. Herşey bir muamma maalesef.

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Satışları iyi değil ki fiyatlar fazla artmıyor..Dediğiniz gibi her şey muamma..Ama ben fiyatların düşeceğini ümit ediyorum nedense..

skywalker1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben aracımı alırken istanbuldaki tüm bayileri dolaştım ve sıkı pazarlık yapmama rağmen aracı ancak 45.500'e alabildim. oysaki marttaki kampanyada 44.000'e bırakıyorlardı. görüşme yaparken satış uzmanı opel çok yanlış bir iş yapıyor, farkına varıp hemen 1 haftada bitirdiler kampanyayı demişti. ne kadar doğru bilemem ancak şu an en fazla 1500-2000 TL indirim yapıyorlar.