astra 1,4 turbo benzinlide ilk çalıştırma safhası problemi yardım lütfen

bethesda1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: astra 1,4 turbo benzinlide ilk çalıştırma safhası problemi yardım lütfen

İlk çalıştırmada biraz sarsıntı oluyor aynen ilave olarak gözlemlediğim bir durumda şu araç önceden örneğin 2 saniyede marş alıyorsa son 2 aydır marş süresi bir miktar uzadı. Motordan filan anlamam nedir mühim midir?

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sanmam, önemli değil bence.

yunus tanfer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hüso link' Alıntı:
arkadaşım benimde 2012 sedanım var  bende aynı sorunu yaşamaya başladım araba çalıştırırken sanki motor düsecek  daha önce megan  var idi yıllarca hiç sorun yaşamadım bence hiç normal degil çok rahatsız edici bir durum ne yapmalıyız  ?
valla ben alıştım artık umursamıyorum. ama yinede normal olmadığına eminim. ve muhtemelen bir yere sürtüyor. ben ilk kartel muhafazaya sürttüğünden şüphelendim ama baktım oaraya değmiyor. artık tek olasılık kaldı ki oda sanırım motor ön bölümünde bulunan aleminyum muhafazaya sürtüyor gibi ama yinede bir çözüm bulamadım

Kayserious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yunus tanfer link' Alıntı:
valla haberlerini  bekliyorum kardeşim çok tşk ederim

Kardes problem çozuldu. pProblem volandaymis garantiden degisti. Eger garantideyse hic vakit kaybetmeden degistirin.

yunus tanfer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kayserious link' Alıntı:
Kardes problem çozuldu. pProblem volandaymis garantiden degisti. Eger garantideyse hic vakit kaybetmeden degistirin.

eyvah eyvah volan dişlisinden ise sıkıntı var demektir. asıl eyvah ta garanti süresinin dolmasına 6 ay vardı bende yağ değişim zamanında dışarıda yaptırdım gitti garanti.. acaba fiyatı nedirki normalde yatırsak. sonra bu araç nasıl opel anlamadım. opel sağlamlığı ile bilinirken bu araçların bu ikinci hatalı üretim parçası biliyorsunuz ilk hatalı parçada emme manifoldu. bu parçada bizim araçların % 80 de arızalı çıktı. mahkeme mi açsak caba ne yapalım ya ...

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eyvah eyvah volan dişlisinden ise sıkıntı var demektir. asıl eyvah ta garanti süresinin dolmasına 6 ay vardı bende yağ değişim zamanında dışarıda yaptırdım gitti garanti.. acaba fiyatı nedirki normalde yatırsak. sonra bu araç nasıl opel anlamadım. opel sağlamlığı ile bilinirken bu araçların bu ikinci hatalı üretim parçası biliyorsunuz ilk hatalı parçada emme manifoldu. bu parçada bizim araçların % 80 de arızalı çıktı. mahkeme mi açsak caba ne yapalım ya ...

Bence yağı dışarda değiştiğinizi söylemezseniz anlamazlar bile. Yağ değişimi gelmiş derlerse evet % 0 uyarısı gözüme takılıyordu kendim sıfırladım uyarıyı görmemek için yağıda değiştircem deyin ve bozuntuya vermeden ikisini de halletmeye çalışın derim. Bi fikir sadece

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

ozgun88 link' Alıntı:
Bence yağı dışarda değiştiğinizi söylemezseniz anlamazlar bile. Yağ değişimi gelmiş derlerse evet % 0 uyarısı gözüme takılıyordu kendim sıfırladım uyarıyı görmemek için yağıda değiştircem deyin ve bozuntuya vermeden ikisini de halletmeye çalışın derim. Bi fikir sadece
Aboov çok mantıklı :D

yunus tanfer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
onlar bunu  yermi bilmem kardeşim ama o kadar salak bir dürüstlüğüm varki ben bu yalanı söylediğimde ben kesinlikle kendi kendimi yerim::)))

Kayserious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Acikcasi arkadaslar sorun sadece volandaysa sanirim iscilik dahil 900 lira civari belki daha asagi ama eger baski balatada  da sikinti varsa ikisini birden degistireceklerini soyledikler 2200 tl civari demislerdi. Ama yaklasik 6ay oldu bu duruma simdi fiyatlar ne oldu bilmem. Gecmis olsun bu sorunu yasayan tum arkadaslarima

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Aboov çok mantıklı :D

:D

onlar bunu  yermi bilmem kardeşim ama o kadar salak bir dürüstlüğüm varki ben bu yalanı söylediğimde ben kesinlikle kendi kendimi yerim::)))

yalan konusunda size katılıyorum ama yağ değişimi vs. ile milleti kazıklama mantığına karşıyım bu yüzden böyle bir yöntem söyledim karar sizin benimkisi bir nevi tepki