Astra arkadan çekişli olsa nasıl olurdu?

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düşündümde mesela bizim F kasalar arkadan çekişli olsaydı inanılmaz şov yapılırdı bu araçlarla.yakışırdı.vectranın 4x4 modelleri var biliyorum ama sadece arkadan çekiş olarak kullanılıyormu bilmiyorum.astralar iyi olurdu be ama:D sizce?

Son düzenleme:

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düşündümde mesela bizim F kasalar arkadan çekişli olsaydı inanılmaz şov yapılırdı bu araçlarla.yakışırdı.vectranın 4x4 modelleri var biliyorum ama sadece arkadan itiş olarak kullanılıyormu bilmiyorum.astralar iyi olurdu be ama:D sizce?

astra f kasa eğer arkadan itişli olsaydı o aracı virajlarda dengelemek biraz zor olurdu diye düşünüyorum!.. Ama tamamen şaseyle alakalı aracın dizaynı buna uygun olmalı.

aynı zamanda vectra 4*4 dediğiniz araçlar yavru şanzumanları olmadan 4*4 olarak kullanılamıyor. Aynı zamanda ya iki çeker (önden) olarak veya yavru şanzuman mevcutsa 4*4 olarak kullanmak mümkün arkadan itiş seçeneği yok. Sanırım vectra a da zevkli olabilirdi :D

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok arkadan itişli değil de çekişli diyelim. Çekiş bir kavram çünkü ve motor gücü arka tekerlere iletilmiş olsa bile o tekerler arabayı çekiyor yine zaten. Çekiş derken ön tekerlerin arabayı asılması değil de arabayı götürmesi kast ediliyor. Traction control=çekiş kontrol bmwlerde de böle :D

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olmazdı :D

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bişeyi açıklığa kavuşturalım vectra/calibra 4x4 ler adaptiftir yani sadece gerektiğinde arkaya iletmezler sürekli 4x4dür. Şöyleki 120km hıza kadar sürekli 4x4 120den sonra sadece arka aksa iletirler yani arkadan itiş vectra/calibra 4x4de mümkün

rcengiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süper olurdu..yollar dümdüz opellerimz yanyan giderdi valla :)

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadan çekişli değil de arkadan itişli diyelim ...
At arabası değilki bunu arkadan itiş olsun.motorun verdiği güç çekiş gücüdür.bir mekanikci olarak çekiiş gücünün arka tekerlere nasıl aktarıldığını biliyorsunuzdur sanırım.önde olunca çekiş arkada olunca itiş olması arkadan itelenen yada önden çekilen motoru olmayan vasıtalarda olur.