Astra CDTI şehirdışı yakıt tüketimim

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önemli detaylara Full ağırlık olmasına rağmen tüm lastiklerin 32 psi olduğunu yazmamışsın kuzen :)
Hayırlı ekonomiler,LPG'ye hayır :D
Evet lastikler 32 psi'ydi. Anti LPG team :D

80 90 otobanda gidiliyor ama diğer şehir dışı yollarda eziyete dönüşüyor ya:D dayanamıyorum canım azalıyor.. kısa mesafelerde basmıyorum o yüzden:D bende dün tekirdağdan istanbula dönerken 140ın altına inmedim, halim kalmamıştı :D
Evet çok zor zaten bende otoyola çıkınca bastım 120-130 4.2 litre ile vardım Tekirdağa . Ama istanbuldada trafiğe takıldım çok dur kalk oldu.

Maşallah tertemiz araçmış. Allah olmayanlarada nasip etsin :p

Teşekkürler. Daha iyileri sizin olsun.

Maşallah. Bu arabaya tapılır valla. Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

Teşekkürler.Hepimize kazasız belasız sürüşler...

Ada01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hazır yakıt tasarrufu demişken sizce 90 km hızla 5 viteste 2 bin devir mi daha az yakar yoksa 6 vites ile yine 2 bin devir ama 100 kmö hızla gitmek mi? yani devir aynı vites farklı iken?

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hazır yakıt tasarrufu demişken sizce 90 km hızla 5 viteste 2 bin devir mi daha az yakar yoksa 6 vites ile yine 2 bin devir ama 100 kmö hızla gitmek mi? yani devir aynı vites farklı iken?

Benim izlenimlerime göre 5. vites 90 kmh az yakıyor . 6da 2000 devir 110 kmh oluyor.6. vites uzun ve küçük bir rampa geldiğinde 6yla devam ederseniz daha fazla yakıyor 5te ise daha az.