Astra Classic 2011 Gıcırdama Var

lepaune

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhaba.

Daha 3 gun once astra 2011 model classic aldım. Easytronic 1.3 90 dizel araç. Araç 2000 devire kadar bi kıcırdama geliyo. Araba dan hiç anlamam ses büyük ihtimal motordan geliyo. Bundan once hep civic kullandıgım için zaten halen donusleri geniş alıyorum :D Araç bayır da 3000 e kadar duz yolda 2000 e kadar gıcırdama sesi geliyo gaza bastikca. Civic den alıskanlık azıcık basıyonuz direk 2000 e fırlıyo bu daha değişik ama bu gıcırdama 100 km olmamıs arabada cıkar mı :D

Ayrica araç bilgi ekranında yakıt tüketimi hep 9-13 arasi değişiyor. Araç zaten ufak bayırlarda durup kalkamıyo. 2000 devir i gormeden hiç bi şekilde kalkmıyo. Araçi daha hiç 3500 devirden fazla kullanmama ragmen. 100 liralik benzinle 104km gittim ve benzin bitti:D Belki yedek depoda vardir bilemem..
Bu araç hani az yakıyodu :D

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
manual olarak kullanmayı deneyin birde bakalım 9-13 lt ne olacak

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhaba.

Daha 3 gun once astra 2011 model classic aldım. Easytronic 1.3 90 dizel araç. Araç 2000 devire kadar bi kıcırdama geliyo. Araba dan hiç anlamam ses büyük ihtimal motordan geliyo. Bundan once hep civic kullandıgım için zaten halen donusleri geniş alıyorum :D Araç bayır da 3000 e kadar duz yolda 2000 e kadar gıcırdama sesi geliyo gaza bastikca. Civic den alıskanlık azıcık basıyonuz direk 2000 e fırlıyo bu daha değişik ama bu gıcırdama 100 km olmamıs arabada cıkar mı :D

Ayrica araç bilgi ekranında yakıt tüketimi hep 9-13 arasi değişiyor. Araç zaten ufak bayırlarda durup kalkamıyo. 2000 devir i gormeden hiç bi şekilde kalkmıyo. Araçi daha hiç 3500 devirden fazla kullanmama ragmen. 100 liralik benzinle 104km gittim ve benzin bitti:D Belki yedek depoda vardir bilemem..
Bu araç hani az yakıyodu :D
benzinli civicten sonra dizel astraya alışmanız illaki zaman gerektirir. o dediğiniz sesten ne kastettiğinizi anlayamadım. eğer bi sorun olduğunu düşünüyorsanız servise götürün sorun, eğer varsa sorunu anlamanız açısından en sağlıklısı bu. ayrıca yokuşlarda kalkmıyor olayı diye bişey yok. bizim araçlarımız yokuş yukarı son derece güzel kalkıyorlar gaza biraz yüklenince. şehir içi kullanımınız nasıl bilemiyorum ama yeni araçta çok agresif kullanımda o değerleri görmüş olabilirsiniz. ayrıca dizel aracı 3500 üstü kullanmak o kadarda mantıklı bi durum değil. araç gereken torku 1750 devirden itibaren vermeye başlıyor zaten.

bence sorun benzinliden inip dizel kullanmaya başlamanızda. dizel acemiliğini üstünüzden attıktan sonra sorun kalmayacaktır

lepaune

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla video cekip acibadem de takıldıgım 20 30 tane bayır gosterebilirim. Ha takıldıgım dediğim mecazi anlamda araba inleye inleye cıkıyo o ayri bi durum. gıcırdama sesi nereden geldiğini anlamadım arabayi 0km de ben aldım o zamanda vardi yeni araba diye vardir filan dedim. 1800 devire kadar o gıcırdama var. Daha dogrusu gıcırdama demıyelimde dizel araba titretremesinin artmasından kaynakli bişe de olabilir.

Ayrica 3500 altında kullandım hiç ustune cıkmadım orada yanliş yazmısım :D araba daha 140 a bile cıkmadı :D e-5 te bile 120 ile gıdıyom. Manuelde denedim arabayi kullanmayı daha cok yıyo cunku vites attırma konusunda becereksizim :d Bu araç en ideal 90-100 arasi yakmaz mı ?

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla video cekip acibadem de takıldıgım 20 30 tane bayır gosterebilirim. Ha takıldıgım dediğim mecazi anlamda araba inleye inleye cıkıyo o ayri bi durum. gıcırdama sesi nereden geldiğini anlamadım arabayi 0km de ben aldım o zamanda vardi yeni araba diye vardir filan dedim. 1800 devire kadar o gıcırdama var. Daha dogrusu gıcırdama demıyelimde dizel araba titretremesinin artmasından kaynakli bişe de olabilir.

Ayrica 3500 altında kullandım hiç ustune cıkmadım orada yanliş yazmısım :D araba daha 140 a bile cıkmadı :D e-5 te bile 120 ile gıdıyom. Manuelde denedim arabayi kullanmayı daha cok yıyo cunku vites attırma konusunda becereksizim :d Bu araç en ideal 90-100 arasi yakmaz mı ?
bence ilk olarak servise gidin sorun. ne de olsa yeni almışsınız daha, gösterin bi test etsinler, direksiyona poturtun sağ koltuğa siz geçin yol alın duyduğunuz sesi elemanlarda duysun sorun "bu ne" diye, eğer fabrikasyon kaynaklı bi sorun varsa seve seve halletmek zorundalar.

ben 6. viteste 90'a sabitleyince 4.4 lt/100km'lik bi ortalama yakalıyorum. şehir içinde de yoğun trafikte 6.7 lt/100km oluyor ortalamam

lepaune

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin dediğiniz degerler güzel değerler. Ben şehir içinde tarfikte yani daha 12 den aşşağisini görmedım. e-5 te filan giderken 9 a indiginğini gördum. Dediğim gibi 3500 devirin üstüne hiç cıkmadım(dik bayırlar hariç). 100 liralik benzinle araba 100km gidebildi. Teşke birileri kullanma konusnuda başlık açasada faydalansak :D Neyse pazartesi günü aldıgım yere goturem en iyisi.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazıyı okurken yoruldum. Nası cümleler kurmuşsun zor anladım.
Hem dizel araç alıyosun hemde benzin koydum falan diyosun. Enteresan gerçekten :)

control_75

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşın arabası hakaten Astra Classic III 1.3 CDTI Easytronic ise ve yakıtı 100 km de 12 lt'nin üstündeoluyorsa arkadaşa ödül vermek lazım. Çünkü bu değeri elde etmek için acemi olmak yetmez!!! Özel bir beceri gerekir. Aynı aracı bende kullanıyorum ve şehir içinde 24-30 km hız ortalamalırında yakıt 5,5 - 6,4 arasında değişiyor.