astra f 95 arıza lambası yanması arıza tesbiti

simendifer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli forum arkadaşları başımdan gecen olayı anlatayım
aracım astra f 95 model 1.6 16 valf x16xel
araçta silkeleme vardı ustaya götürdüm kelebek boğazını temizleyelim dedi temizledi hava filitresinden motora kelebek boğazına giden boruyu bayağı biraz zorlama ile yerine taktı manifortu yerleştirdi tamam çalıştır dedi aracı çalıştırdık motorda bir şıngırtı sanki fincanın içine zar koyarsında sallarsın ya aynen öyle gaz ver bırak biraz uğraştan sonra abi bunun içine bir şey kaçmış sonunda üst kapak söküldü 3 silindirden bir tane rondela (pul) ezilmiş vaziyette çıktı kapak siboblar taşlandı iş bitti ama araçta arıza lambası yanmaya başaldı bilgisayardan arıza tespiti yapıldı zengin karışım hatası verdi lampda sönsörü değişecek değişti arıza devam rolanti motoru değişecek değişti arıza devam daha bir kaç parça değişti adını unuttum velhasılı aracın bagajı parça ile doldu parçacı parçayı geri almıyor elimizde kaldı bir aydır böyle bindim araçta yakıtta bir fazlalaşma yok ama çekişte biraz düşüş var rolantide çalışmasında sanki hava alıyormuş gibi bir titreme
SONUÇ: Ankara yolu göründü şaşmaz ın karşısında opel servisi tavsiye ettiler (reklama girmesin diye adını yazmıyorum isterseniz adını teli verebilirim)
ustayı bulduk dinledi derdimizi bilgisayara bağladı krank sensörü geç algılıyor arızası verdi emanet değiştirdi denmek için arıza lambası sönmedi arabanın karsınına geçti bir iki saniye düşündü hava filtresinin çıkış boğazı ile motorun üsteki manıfortun giriş boğazının orda bir kabloyu tutup çekti kablo eline geldi abi şase kablosunu kopartmışlar dedi hemen kabloyu şaseye tuttu bas marşa çalıştır çalıştırdım arıza lambası söndü hepsi bu sanki arabayı bana bedava verdiler dünyalar benim oldu tecrübe tecrübe tecrübe ustalık ustalık kasapların eline düşünce bagajı parçayla dolduruyorlar
TAVSİYE Benim gibi başına gelen olursa hava emiş borusunu zor takan usta olursa mutlak bir kablo kopartır dikkat edin
araba rölantide saz gibi tıkır tıkır gaza dokununca fırlıyor akıyor araba şimdi bir canavar bir şase kablosunun kopuklu ğu rolantiyi etkiliyor fırlamayı gaz yemesini etkiliyor

hepinize saygılar arızasız kazasız hayırlı günler dilerim

Son düzenleme:

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paylaşım için teşekkürler. Aklımızda olsun kablo. Size de hem geçmiş olsun hem de gözünüz aydın olsun. :)
Malesef ülkemizde usta gerçekten çok az. Direk parça değişimi ile sorun çözmeye çalışıyorlar.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Paylaşım için teşekkürler. Aklımızda olsun kablo. Size de hem geçmiş olsun hem de gözünüz aydın olsun. :)
Malesef ülkemizde usta gerçekten çok az. Direk parça değişimi ile sorun çözmeye çalışıyorlar.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Parça değiştirince sorunu çöze bilseler can feda ama onu da yapamıyorlar ki :D