Astra f angel eye mercek değişimi ?

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra f aracımın sonar angel eye farlarını söktüm , camını temizleyip mercekleri ,angel halkaları değişip ayar yapıp toplamak niyetindeyim ancak mercek konusunda emin olamadım

Hurdacılarda bulamadım mercek ve oralarda kimsenin de bilgisi yok bu konularda malesef :(

Sahibinden e baktım genelde h7 valeo mercek (megane dan çıkma ) ilanı var. Şimdi astra f in angel eyelar h1 ampül tipi (h1 xenon kullanıyordum) bu h1 h7 vs sadece ampül tipimi yoksa mercek boyutlarında da fark var mı ?

İnternetten almak zorunda kaldığım için emin olmadan almakta istemiyorum. Konu hakkında bilgisi olanlar yardım ederse çok sevinirim

3ccpy.jpg

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LİNK burak abi yapmıştı direk megane merceği montajlamıştı zaten ilanda kendi anlatıyor tüm angel farların mercek boyutları aynı diye biliyorum kısaca megane merceği %90 ihtimalle uyar

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgiler için teşekkürler :)

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
önder bulamassan ben bakarım calısmadıgım bı hafta sonu cok acılse arkadasa telefon ederım haftaya bakar bana
megan2 mercegı uyuyor cevrende cıkmacı varsa al mercek yuvanı kırık fardan soktur mercek dene

Son düzenleme:

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önder bulamassan ben bakarım calısmadıgım bı hafta sonu cok acılse arkadasa telefon ederım haftaya bakar bana
megan2 mercegı uyuyor cevrende cıkmacı varsa al mercek yuvanı kırık fardan soktur mercek dene

Teşekkürler düşünmeniz bile yeterli

Şimdi benim sonar mercek 7 cm çapında ve yuvasına tam oturuyor intten araştırdım baya megane h7 mercekler farklı tipte var çapları 8.1cm den 10cm e kadar ve eliptik yapısı var arkaya doğru astra f in far yapısı çok müsait değil sanki biraz kesip biçmek gerekebilir oturtmak için

Çıkmacılara gittim ankaradakilerin çoğu bilmiyor bile mercek olmaz far verim diyorlar :) 1-2 tanesi anladı dediğimi onlarında getirdikleri mercekler baya büyüktü benim fara göre

Sonarın mercekte herhangi bir kararma yoktu ama baya kirliydi şimdi temizledim onu , farın camını fln iç dış temizleyip (zımpara cila ) geri takmayı düşünüyorum yeterli gelmezse o zaman tekrar açıp mercek değişimi yaparım artık

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
aslında olması lazım elındekı mercege göre mercek uydurabılırsın ankara gıbı yerde haylı haylı bulursun bence ıcını acmışken yapsan ıyı olurdu ama bence orjınal merceklı farını bul veya orjınal fara mercek tak yakın zamanda bende cıkartıyorum angellerı orjınal merceklı farları takıcam

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
merceği büyütme sonra arkası sığmıyo bende öyle oldu:)