Astra F Dış Isı Sensörü. YARDIM....

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra F-sanem de dış ısı göstergesi ya 5 ya da 10 derece farklı gösteriyor. Şu an neysede kış ayında malum gayet faydalı olan bu göstergeyi kullanmak istriyorum. Zannediyorum sensörü değişecek. Ancak yerini bilmiyorum. Bana bunun yerini anlatabilecek olan varsa çok sevinirim. Ankara dan selamlar..

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben çıkarabilir miyim ve yenisini monte edebilir miyim ?

kmp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana usta tamponun sökülmesi gerek dedi. digital göstergeyi yaptırdığım zaman fakat başından savmak için mi dedi bilmiyorum aracım vectra

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence tampon sökülecek kadar bişey değildir. lifte kaldırılıp alttan halledilir sanırsam

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
liftekaldırgörüyosun

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lifte kalıdırnca görünüyor, kendimiz yapmak istersek de elle uzanılabilir kanaatindeyim :)
ama ezbere olmaz
en iyisi lift.

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben değiştirdim ama piyasadaki 15 tl likler 10 derece fala gösteriyor hiç masrAf etme bence parmağını ısla camdan çıkar daha iyi :D

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben eskiden sevisten alıp değiştirmiştim. lifte falan gerek yok tamponun önüne bez serip yere yat zaten tırnaklı bir parça. tamponun içerisinden bir elinle geriye çek dışarıdan da ince uçlu tornavida ile tırnaklarını kurtar. sökünde zaten elektrik soketinden çıkartıp yenisini tak ve tamponun içerisinden bastır yerine oturur.
ben 1997-98 gibi aldığımda çok ucuz bir parça değildi, şu anda nu kadar bilmiyorum ama pahalı bir şey ise 15-20 liraya hem iç ortam hemde dış ortam sıcaklığı saat vs. değerleri gösteren değişik ebatlarda ijital göstergeler var. onlardan da kullanabilirsin. 7-8 yıl once ondanda kulklanmıştım işe yarıyor.