Astra F hararet....

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 model astra f 1.6 16 v Gls sedan..Son zamanlarda hararet cok oynamaya başladı..Yani yükseliyor sürekli..Mesela en son bu gece 23:00 civarı arabayı yıkattım,yaklaşık 8-9 km yol yaptım (düz ve boş yol)aracı garaja çekerken hararet 100 gösteriyordu..Sizce bu kadar kısa mesafede,yolların boş olduğu,sıcaklığın düşük olduğu saatlerde sakin kullanımda hararetin bu denli oynaması (yükselmesi) normalmi..Değilse buna ne sebep olabilir...Normal şartlarda da 97 civarı sabit duruyor..İlk aldığım zamanlar böyle olmuyordu..95 de sabit duruyordu..
Eğer devirdaim ise 3-4 ay önce değiştirdim ve saglam bi şey takıldıgına inanmak istiyorumm...
Şimdiden teşekkür ederimm..

burak10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizdede astra f var. 100e gelmesi normal 100e gelirken fan açıyor. eğer 100ü geçerse tehlike. ama kafama takılan 8-9km de 100 dereceye gelmemesi lazım. termostatla hararet müşürünü kontrol ettir dostum...

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende ona takılıyorum zaten..Gece 8-9 km acması tuhaf geldi bana..Yaklaşık üç hafta önce v kayışına bağlı birşey değiştii aklıma gelmiyor şimdi bişey bilyası ama???Neyse onu takarken v kayışını cıkardılar...Acaba takarken yanlışmı takıldı yani gevşek falan,ondan kaynaklanıyo olabilirmi?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun yolda seyir halındeyken 100 dereceye gelmesı normal değil iyi dikkat et sehır ıcınde 100 e yaklasır. sogutma sıvısınıda kontrol et motor sogukken

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
normal değil o kadar kısa mesafede, motor soğutma suyu ve antifiriz katkılarını kontrol et derim,

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mutlu o hararet hiç normal değil
yoğun trafikte oluyo ancak
bi kontrol yap, fan açıyomu vs.vs.