Astra g 1.6x ÇekİŞ problemİ

abdurrahmanulupinar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ABİLERİM KARDEŞLERİM YAKLAŞIK 5 YILDIR ASTRA G KULLANMAKTAYIZ ÖNCELERİ ÖNEMSEMİYORDUM AMA ŞİMDİ ÇOK CANIMI SIKMAYA BAŞLADI BU ÇEKİŞ PROBLEMİ İSTANBUL ANKARA YOLUNDA ARAÇ 3.VİTESTE YOKUŞ ÇIKMIYOR 2 YE ÇEKİYORUM 2 DE ZORLANIYOR 3 E ATAMYIYORUM 5 KİŞİ VE BAGAJ DOLU EGR TEMİZLENDİ BOĞAZ KELEBEĞİ YAIN ZAMANDA TEMİZLENDİ TEK TIRNAK BUJİ KULLANIYORUM BU ÇEKİŞ PROBLEMİNİ EN AZA İNDİRMEK İÇİN NE YAPMAM GEREKİR BİLGİSİ OLAN VARSA VE BENİMLE PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM SIRF BU YÜZDEN ARAÇ BİLDE DEĞİŞTİREBİLİRİM:cry:

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ABİLERİM KARDEŞLERİM YAKLAŞIK 5 YILDIR ASTRA G KULLANMAKTAYIZ ÖNCELERİ ÖNEMSEMİYORDUM AMA ŞİMDİ ÇOK CANIMI SIKMAYA BAŞLADI BU ÇEKİŞ PROBLEMİ İSTANBUL ANKARA YOLUNDA ARAÇ 3.VİTESTE YOKUŞ ÇIKMIYOR 2 YE ÇEKİYORUM 2 DE ZORLANIYOR 3 E ATAMYIYORUM 5 KİŞİ VE BAGAJ DOLU EGR TEMİZLENDİ BOĞAZ KELEBEĞİ YAIN ZAMANDA TEMİZLENDİ TEK TIRNAK BUJİ KULLANIYORUM BU ÇEKİŞ PROBLEMİNİ EN AZA İNDİRMEK İÇİN NE YAPMAM GEREKİR BİLGİSİ OLAN VARSA VE BENİMLE PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM SIRF BU YÜZDEN ARAÇ BİLDE DEĞİŞTİREBİLİRİM:cry:

arıza kodu varmı?
enjektörler ve yakıt pompası basıncı kontrol edildimi?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zorlanıyor yazmışsınız, debriyaj kaçırıyordur belki.5sene icinde hiç debriyaj degistirdiniz mi ? degistirmediyseniz zamanı gelmiş sanırım.

abdurrahmanulupinar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza kodu varmı?
enjektörler ve yakıt pompası basıncı kontrol edildimi?
Hayır kontrol edilmedi . Gerekirmi ?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:41 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:39 ----------

zorlanıyor yazmışsınız, debriyaj kaçırıyordur belki.5sene icinde hiç debriyaj degistirdiniz mi ? degistirmediyseniz zamanı gelmiş sanırım.
5-6 ay oldu debriyaj yeni

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yokuşa bağlı olarak 5 kişi ve bagaj dolu çekişin düşmesi bana normal geldi tabi yokuşu bilmediğim için doğru yorum yapamam benim aracımda 1.6 benzinli hiç lpg takılmadı bende bazen çekişin yetmediğini hissediyorum (araçta 2 kişiyken)

memoli007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
eksozdaki katalizatör ün de tıkanmaya başlamış olma ihtimali yüksek eğer arıza vermiyorsa kontrol ettirmekte fayda var arıza vermez çünkü. yada onun yerine üniversal katalizatör şeklinde susturucu taktırmanızın hiçbir zararı yok faydası çok...

dubster978

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buna benzer bir durumu bende yaşıyorum. Yanlış yönlendirmek istemem yaşamış olduğum sorunu ve yapılan bir kaç işlemi paylaşmak isterim. Belki bir yararı dokunabilir.
Aracım opel astra h 2009 z16xer 40bınde.
Aracımda ilk hadise 218217 arızası ile başladı. Bu parça yetkili serviste değiştirildi. 3 hafta öncesinde araçta çekiş sorunu ve motor veya egzosdan gelen uğultu başladı. Gaza bastığımda eskisi gibi reaksiyon alamıyorum ve araç tok bir sesle bağırıyor. Bu arızadan önce aracımdakı tek tırnaklı bujıler kısın soğukta marş sorunu yaşamamdan dolayı çift tırnak olarak değiştirildi. Kışın soğukta marş bastığımda araçta devir yükselip düşüşe geçiyor ve gaz vermezsem stop ediyordu. Buji değişimi ile sorun çözüldü.
Şuan çekiş sorunu ve boğulma yaşıyorum. Servis sorun yok diyor ama aracım eskisi gibi değil. Bir kaç gün önce aracın hava filtresini soktum ve aracı filtresiz çalıştırdım. Biraz ara gaz verdim. Tekrar filtreyi taktım. Araçta ses gitti ve tepkiler normale döndü. Ertesi gün aracı tekrar çalıştırdım. 1,5-2,5 devir arasında araçta uğultu ve çekiş sorunu devam etti. Internette araştırdım. Yanlış anlamadıysam sorunun egr valfinden olabileceği belirtiliyor. Temizlenmesi gerekebilirmiş. Kontrol ettirerek gelişmeleri aktaracağım.
Aracınızda meydana gelen çekiş sorunu ile alakalı emsal olabileceğini düşünerek paylaşmak istedim. İnş. Fikir edinebilir ve sorununuzu çözebilirsiniz.