Astra G 2004 Katalizör ve Klima Motoru

Han4ever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese slm,

Astra 2004 G, Enjoy

Aracımın katalizörü boş. İşim sebebi ile boşaltıldığı zaman aracın yanında bulunamadım. Haliyle araç geldi ve zırıltı sesi var. Uzun süredir bu şekilde kullanıyorum ama, sesi kesmenin bir yolu var mı acaba. Parça isimleri ve teknik terimleri tam bilmiyorum ama ustanın söylemiş olduğu bir şey kafama takıldı. Bu araçlarda monifoltla birlikte olduğu için sesin kesilemeyeceği. Bu doğru mudur çok fazla masraf yapmadan ne yapılabilir. (Not: Birde arıza ışığı yanmadı bende, bir ara bakmıştım arıza ışığı yanan arkadaşlar vardı.)

İkinci problemim Klima,
Kışın pek kullanmadım ama malum yaz geldi. Aracın klimasını açınca 2000, 2500 devirin üstüne çıkınca vuuuu sesi geliyor. İçer den baya duyuyorum. Katalizörün sesi + bu vuuu birleşince cümbüşü siz düşünün. Sebebi ne olabilir.

Bu iki sorunum hakkında değerli yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Çok teşekkürler. İyi forumlar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kat boşaltıldığın da ses yapmaz. Montaj sorunu vardır. Kontrol edilmesi gerek.

Han4ever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kat boşaltıldığın da ses yapmaz. Montaj sorunu vardır. Kontrol edilmesi gerek.

Cevap için teşekkürler.

İşi boşaltıldığı için yankı tarzı ses yaptığı söylendi. Ben ses daha çok yırtılma hissiyatı uyandırıyor. Zırr zırrr gibi. İçindeki maden boşalınca oradan boru flan geçiriyorlarmış ama hiç anlamadım işler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kat benzeri bir susturucu takıla bilir. Görüntü vs aynıdır ama tabi sadece orta susturucu olarak düşünün. Bence bu şekilde olan sistem daha sağlıklı.

Han4ever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kat benzeri bir susturucu takıla bilir. Görüntü vs aynıdır ama tabi sadece orta susturucu olarak düşünün. Bence bu şekilde olan sistem daha sağlıklı.

Orta susturucuyu değiştirmem mi gerekiyor. Tam anlamadım, veya bir katalizör alsam 500-600TL civarı olanlardan ama onlarada güvenemiyorum. İçindeki filtreyi kısa kullanıyorlarmış. Ne zaman bozulacağı belli olmaz diyorlar. Hiç takma daha iyi dediler.

Birde bu klima motoru neden ses yapıyor. Bilye tarzı birşey mi var. Vuuuuu vuu ses yapıyor. Devir 3000 ve üzerinde. Gaza bastıkça ötüyor.