Astra G 32 PİN Yol Bilgisayarı İçin Yardım Talebi.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüm dostlara, Kars ın -25 inden selamlar.

Aracım 2001 Elegance. Malum Z16XE motor mevcut. İçimde tekrar yanan yolbilgisayarı ateşini bu sefer mutlu sona ulaştırmak için tekrar girişimlere başladım. Nasipse bu sefer halletmek istiyorum. Aracımda iki satır bilgi ekranı mevcut. Bunu 32 PİN olarak bilinen MID ekrana çevirmek istiyorum. Bunun için araştırmalarıma göre iki yöntem var.

1. Yöntem : Astra G, 32 pin gri soket ve yol bilgisayarı bulup mevcut ekranı değiştirmek. Bu şekilde konsolu değiştirmeye gerek kalmıyor. Lakin 32 pin yol bilgisayarı oldukça pahalı. 550 TL civarı. Tabi birde soket ve bağlantıları sıkıntısı var. Burada bir sorum olacak. Aracımda hazır tesisat var mıdır acaba ? Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa çom sevinirim. Amacım su sıcaklığı yağ seviyesi vb. sensörlerin bilgilerini okumak değil. Ancak tüketim, menzil vb. bilgilere erişmek yeterli. Bunun için bir ilan buldum aslında.

Opel astra g ekran 32 pin gri soket özel yol bilgisayarı - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 133795507

Türkçe ve normal yol bilgisayarından daha fazla veri okuyor. Lakin burası Kars. Eğer hazır tesisat yoksa bu tesisatı çekecek ustayı burada direkt belediye başkanı yapıyorlar. O derece inanın. Dolayısıyla iş başa kalıyor. Buda kendi adıma düşündürücü.

2. Yöntem : Sitede de anlatıldığı ve bir çok kez uygulandığı üzere Vectra B yol bilgisayarı, soket ve konsolun temin edilmesi ve yine tesisat çekilerek uygulanması var. Aynı sorun burada da var.
Aslında elektronik bilgim yok değil ama yapabilir miyim bilemiyorum.

İkisinin de yaklaşık maaliyeti aynı. Yaklaşık 550 - 600 civarı olacak.

Tecrübeli arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa projeme ciddi katkı sağlamış olacaklar.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-linkteki ürün profesyonel bir çalışmaya benziyor telefonda görüşmek lazım ama o paraya orjinali de bulunabilir
2-aracınızda yolbilgisayarı tesisatı yok yakıt bilgisi almanız için ecu ile bağlantı gerekiyor cengiz abinin anlatımlı konusu vardı self serviste inceleyin
3-vectra b yolbilgisayarı da uygulayabilirsiniz ama opc konsola tam oturmuyor omega b ekranı tam oturuyor bulabilirseniz eğer
4-sonuç olarak omega ekranı(ilaveten opc konsol almanız gerekir orijinal konsola uymaz) ya da orijinal ekran bulup 32 pinli soketten temin edip ecudan da ilgili pin e bağlantı yapıp aracınızdaki 2 satırlık ekrana gelen soketteki kabloları 32 pinli soketle uyumunu yani bağlantısını(bağlantı şemasısitede mevcut cengiz abinin konusunda)yapıp çalıştırabilirsiniz ekrani
kolay gelsin umarım faydalı olmuştur

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yapılamayacak bir şey yok bence hepsi yapılır.

azimsaat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g yolbilgisayarı tamiri

Tüm dostlara, Kars ın -25 inden selamlar.

Aracım 2001 Elegance. Malum Z16XE motor mevcut. İçimde tekrar yanan yolbilgisayarı ateşini bu sefer mutlu sona ulaştırmak için tekrar girişimlere başladım. Nasipse bu sefer halletmek istiyorum. Aracımda iki satır bilgi ekranı mevcut. Bunu 32 PİN olarak bilinen MID ekrana çevirmek istiyorum. Bunun için araştırmalarıma göre iki yöntem var.

1. Yöntem : Astra G, 32 pin gri soket ve yol bilgisayarı bulup mevcut ekranı değiştirmek. Bu şekilde konsolu değiştirmeye gerek kalmıyor. Lakin 32 pin yol bilgisayarı oldukça pahalı. 550 TL civarı. Tabi birde soket ve bağlantıları sıkıntısı var. Burada bir sorum olacak. Aracımda hazır tesisat var mıdır acaba ? Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa çom sevinirim. Amacım su sıcaklığı yağ seviyesi vb. sensörlerin bilgilerini okumak değil. Ancak tüketim, menzil vb. bilgilere erişmek yeterli. Bunun için bir ilan buldum aslında.

Opel astra g ekran 32 pin gri soket özel yol bilgisayarı - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 133795507

Türkçe ve normal yol bilgisayarından daha fazla veri okuyor. Lakin burası Kars. Eğer hazır tesisat yoksa bu tesisatı çekecek ustayı burada direkt belediye başkanı yapıyorlar. O derece inanın. Dolayısıyla iş başa kalıyor. Buda kendi adıma düşündürücü.

2. Yöntem : Sitede de anlatıldığı ve bir çok kez uygulandığı üzere Vectra B yol bilgisayarı, soket ve konsolun temin edilmesi ve yine tesisat çekilerek uygulanması var. Aynı sorun burada da var.
Aslında elektronik bilgim yok değil ama yapabilir miyim bilemiyorum.

İkisinin de yaklaşık maaliyeti aynı. Yaklaşık 550 - 600 civarı olacak.

Tecrübeli arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa projeme ciddi katkı sağlamış olacaklar.
arkadaşım ben gösterge tamicisiyim bu tip arızaların yani ekran silnmesi piksel kaybı gibi arızalarını tamirini yapıyoruz garantisinide veriyoruz sorunsuz kulanırsınız yanlız cihazla uğraşmayın filmi ekranı bozulduktan sonra tamiri zorlaşıyor.tel nom 0...... sivas.