Astra G Amortisor

yunuserd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model astra g comfort aracımın amortisörleri patlak olduğu için değiştirdim. Marka olarak GM veya BILSTEIN almaya karar vermiştim ve sanayide fikrim değişti arka tarafı BILSTEIN ön taraflarıda parçacının elinde olmadığı için MONREO aldım. Şikayetim şu; arka amortisör esnekliği güzel iken ön amortisorler (monreo) çok sert ve 3 ay oldu alalı belki zamanla yumuşar dedim yumuşamadı çukurlarda vuruyor ve araba çok sarsılıyor. Araba konusunda çok titiz olduğum için acaba ön tarafı değiştirip GM alsam fark eder mi? son olarak comfort modellerinin amortisorleri esneklik ve yumuşaklık olarak GL ve CD lerinkinden farklımı yoksa hepsi standart mı? görüşleriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
gm de sert bir amortisör

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amortisörler değişti ama yaylar???
belli km ve yorgunluktan sonra yaylarda değişmezse bu komforu etkiler
yol sarsıntılarının %75 yay,gerisini amortisör karşılar...asıl yol sathını emen yaydır amortisör geri kalan sarsınıtıy frenleme görevi yapar...
sıfır amortisörü eline alan bilir içine bastırmak çekmenin ne kadar gücü varki???

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aldığınız ürün monreo reflex olmasın

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
reflex daha serttir amacı yüksek hızda giderken karşınıza çıkan bir cisme verdiğiniz tepki sonucu aracın savrulmasını önlemektir.. Ben aracım için reflex alırdım ama sizin önceliğiniz konforsa yanlış bir seçim olmuş sizin için.

2003.03.17_Monroe_Slalom_Comparison.jpg

yunuserd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
reflex daha serttir amacı yüksek hızda giderken karşınıza çıkan bir cisme verdiğiniz tepki sonucu aracın savrulmasını önlemektir.. Ben aracım için reflex alırdım ama sizin önceliğiniz konforsa yanlış bir seçim olmuş sizin için.

2003.03.17_Monroe_Slalom_Comparison.jpg

Teşekkürler GM amortisör alsam buna göre daha esnek olur mu?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Monreo reflex ve spor suspansiyonlar hariç hepsinin sertliği GM ile aynıdır.. Aldığınız yer kabul ederse Monreo Original ile değiştirebilirsiniz..