Astra G aracımın bakımı hakkında ;

iKM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepinize merhaba arkadaşlar forumda henüz yeniyim kendimi ve sorunumu açıklamakta bir hatam olursa şimdiden affola
2000 model opel astra 1.6 16v CD hb aracımın 6 yıldır sahibiyim. Gerek maddi imkansızlıklar olsun gerek bazı zorluklar olsun henüz herhangi bir opel servisine bakımını yaptıramadım.(filtre yağ vs değişimleri hariç) Çeşitli arızalar midemi bulandırmaya başladı.
1- Aracım Lpg li Lpg ye geçtiğinde araç boştayken ve dururken titreme oluyor ufak ufak devir veriyor kendi kendine.
2- debriyajda dur-kalkta boşluk olduğunu hissediyorum
3-Aracım kalkışta titriyor.
4- Sol arka cam ne iniyor ne kalkıyor düğmesinin ışığı yanıyor ve ayrıca kilitlenmiyor.(içeriden elle kilitleniyor.)
5-Uzaktan kumandası yaklaşık 1 yıldır çalışmıyor.

Bu arızalar bana ne kadar masraf çıkarır ? Kırklareli-Edirne çevresinde aracımı tamir için nereye götürebilirim. Siz değerli ustalarımın yardımlarını bekliyorum.

Yazmayı unutmuşum araç şuan +150.000 km dedir.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
rölanti titremesi kelebek boğaz temizliği yapılırsa geçer. 50 TL işçilik dahil.
kapı camı için iç pandizot sökülecek. belki de cam motorunu wd 40 ile temizleyip yağlayınca düzelecek. bilemeyiz. ama büyük bir masraf açmaz diyebilirim. 75 TL
debriyaj bilyası ayarlanacak. 40 TL
kumanda pili bitmiş olabilir. pil 1-2 TL. ayrıca anahtarı kontağa takıp ışık yanana kadar çevirin. kilitleme tuşuna uzun süreli basın (aracı çalıştırmadan) kapılar kilitlenip açılacak. frekans ayarlandı demektir.
kalkıştaki titreme debriyaj ile alakalı.
toplam maliyet işçilik dahil en fazla 175 TL.

(not; ben iyi niyetli biriyim. inşallah gideceğiniz usta da iyi niyetle bahsettiğim rakamlara sorunları giderir.)