Astra g arıza ışığı sorunsalı.

06astracd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.
Aracım otomatik, çekişte ve vites geçişlerde hiç bir sorun yok ama gösterge panelinde benzin göstergesinin üstünde sarı renk güneş benzeri ortasında ünlem işareti olan bir uyarı çıkıyor, usta bunun vites arıza ışığı olduğunu söyledi. Sonra makina ile sildi. Şimdi malum havalar soğuk. İlk çalıştırdığımda ışık sönmüyor, motor ısındıktan sonra kontağı kapatıp açınca ışık sönüyor. Işık yanarken çekişte ve geçişlerde hiçbir tekleme yok ve seri olarak gidiyor. Sizce neden böyle oluyor? şanzuman da sorun olursa ne gibi belirtiler olur. Tamiri çok masraflı olur mu?

Son düzenleme:

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç otomatik olunca tecrübe sayısıda biraz düşüyor tabi muhakkak konu hakkında fikri olan arkadaşlar vardır.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Arıza kodunu bilmeden yorum yapamayız, o ışığın 10larce nedeni var, bilemeyiz. Makinadan kodları alın.

06astracd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tosun paşa haklısın:)

Emre teşekkürler. Böyle bir sorun olabileceğini bilmiyordum, yani 10 lar ca sorundan biri olabileceğini, usta arıza kodunu söylemedi, cumartesi bir daha gideceğim daha detaylı öğrenirim tavsiyen sayesinde ;)

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genel kullanıcıya istemediğiniz sürece arıza kodun şu diyen usta görmedim hatta o cihazı eline alır almaz tüm arızaları daha bakmadan silenide çok gördüm hop bi dur bi bakalım neler var diyorum abi burda birsürü bişi çıkmış hangi birine bakıcan ben sildim bi tur at gel bakalım hangisi yeniden çıkıcak diyende gördüm neler var neler...