Astra G arka kapı lamba butonu bağlama

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
005 Astra G 1.4 Twinport aracımın arka kapılarında lamba butonları yok. Opel bu küçük butonları koymayıp ekonomik model yapmış ama tesisatını da çekmiş nedense.

Buton yerleri normalde kapakla kapalı.

dsc0001ykh_zpsef79c5ea.jpg

2 adet orjinal GM arka kapı butonu aldım. Öndekilerden farkı soketinde tek kablo var devreyi şase üzerinden tamamlıyor. Yani butonu araca tutturmamızı sağlayan vida (-) uç görevini görüyor. Yerine vidalamadan butona basıp bırakmak lambaları yakmıyor.

dsc0003gvn_zps1b64a33b.jpg

Kapağı çıkartınca içeride bir sünger gözüküyor. Soketi ona bağlamışlar. Süngeri çekip soketi çıkarıyoruz.

dsc0002hhn_zps4feb5e37.jpg

dsc0004yx_zpsf2798db1.jpg

dsc0005ob_zpsf6667378.jpg

Öndeki butonların soketinde çift kablo var. Biri lamba bağlantısı, diğeri ise sigorta kutusundaki kapı açık uyarısı için öten buzzer'ın bağlantısı.

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
guzel olmus elinize saglik vidanin uzerine kapak yada siyah boya surebilirsiniz estetik gorunum acisindan...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Hayırlı olsun
Öndekine + girmiyor. Diğeri far açıkken kapıyı açtığınızda öten buzzer e gidiyor.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Şu Astra G'lerin Z14XEP olanları hakkında nedense diğer modeller gibi pek bilgi yok. Devre şemaları vs. gibi. Öyle dökümanlar olsa ne nasıl oluyor, hangi özellikler var yok anlıcam.

ufuknur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam eline sağlık dün senden özendim aynı uygulamayı yaptım süper oldu.opelede teşekkürler.kablolar hazırdı:)

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Hocam pek çok soket böyle boşta duruyor Opellerde. Ama işin ilginç kısmı şu ufacık butonu koymayıp fiyat düşürüyorlar ama üşenmeyip tesisatını oraya kadar çekiyorlar. Opel de bi acayip yani.

dolphin mans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende çıkmacıdan iki adet alıp taktım hemen çık işime yaradı konuyu açtığınız için tşk ler

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Projelerim devam edecek, mayısta sırasıyla eklicem