Astra G Cruise Control Taktım Son Aşamada Takıldım ?

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar

2004 Comfort Astra G'me kaçtane servis gezmeme rağmen cruise takacak bir babayiğit bulamadığımdan en sonunda cesaretimi toplayıp kendim tesisatını çektim kol ve müşürü aldım taktım,size danışmak istediğim konu ise ;

br5lv.jpg

ECU'daki alttaki soketten kola 4 adet kablo çektim,gerekli pinlerden koldaki A B D C uçlarıyla eşleştirdim,herşeyi bitridm sadece müşür bağlantısı kaldı,A D C uçları tamam fakat motordan gelen 61 nolu pin ve Koldan gelen B ucunu nereye nasıl bağlayacağım ? kısaca şemada bi daha göstermek istiyorum elimdeki boş kabloları ;

br5xl.jpg

Bunları F38 den +12v filan gibi birşeyler okudum fakat anlamadım bana yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-sinyal kolunun B ucunu f 38 nolu sigortanın alt bacağına bağlıycaksın (alt bacak derken sigortadan çıkan akım demek güvenli akım yani) ayrıca f 38 den bir kabloyu da debriyaj müşürünün bir ucuna(farketmez) bağlıycan
-debriyaj müşürünün kalan ucuna da ecu dan çektiğin 61 nolu kabloyu bağlıycaksın
tamamdır
f38 nolu sigortanın yerini bulmak için sigorta kapağını aç kapağın içinde hangi sigortanın nerde olduğunu gösteren tablo var oradan bulursun.fren müşürünün 4 nolu ucunu da fren müşür soketini sök yakından bak 1 2 3 4 nolu uçları görürsün..not:kablo bağlantılarını sağlam yap ilerde sistemin düzgün çalışması için temassızlık vs olmasın

bu şemayla daha iyi anlarsın sanırım ethem abiden alıntıdır

br7kx.png

Son düzenleme:

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-sinyal kolunun B ucunu f 38 nolu sigortanın alt bacağına bağlıycaksın (alt bacak derken sigortadan çıkan akım demek güvenli akım yani) ayrıca f 38 den bir kabloyu da debriyaj müşürünün bir ucuna(farketmez) tekrar f 38 den bir kabloyuda 4 lü fren müşürünün 4 nolu ucuna bağlıycan
-debriyaj müşürünün kalan ucuna da ecu dan çektiğin 61 nolu kabloyu bağlıycaksın
tamamdır
f38 nolu sigortanın yerini bulmak için sigorta kapağını aç kapağın içinde hangi sigortanın nerde olduğunu gösteren tablo var oradan bulursun.fren müşürünün 4 nolu ucunu da fren müşür soketini sök yakından bak 1 2 3 4 nolu uçları görürsün..not:kablo bağlantılarını sağlam yap ilerde sistemin düzgün çalışması için temassızlık vs olmasın

Abi senin yaptığın montajdan sonra zaten bugun cesareti toplayıp atladım :) şu f38 i bulsam bile sigorta panelinin arkasına erişmek çok zor başka bi alternatifi varmı bu sigortanın

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
var tabi bak 4 lü fren müşürünün 4 nolu ucunda f 38 den gelen uç var oradan alabilirsin.bu arada ben atlamışım fren müşürüne kablo çekmene gerek yok zaten 4 nolu uçta f38 var

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eklediğim şema çok açık f 38 i fren müşürünün 4 nolu ucundan alabilirsin

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ozaman olay şu mudur ;

Fren müşüründen 4 nolu pinden +12 yi alıp Koldan gelen B'ye ve aynı zamanda debriyaj müşürünün bi bacağına giriyorum.Debriyajdan kalan diğer uca da ecu dan gelen 61i giriyorum ve olay tamamlanmış oluyor bu mudur geriye sadece pc ye bağlanıp aktif edicem değil mi ? Bu arada çok teşekkürler