Astra G Düşürme(Basma) Hakkında Yardım

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kolay gelsin. bende 2001 astra g elegance var. aracım orj. suan düşürme istiyorum muayenesi yeni oldu. yayları kestireyim diyorumda biraz araştırdım tavsiye eden yok kestirmeyi. ama mersinde sağlam bi usta var yaptıranlar pişman değil. sizin fikriniz tavsiyeniz nedir? spor yay atarsamda 5 cm atmayı düşünüorm. arabayı oldugu kadar düşürmek istiyorum. ancak yaylarında fiyatları pahalı biraz. sıradan bi spor yay alsak işimizi görür mü ?

alionur54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3-3,5 cm den fazla basacaksanız amortisörleri de değiştirmeniz gerekir

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yay kestrme olayına sakın gırme pısman oluırsun aynı sekılde 5 cm yay olayınada arac sekmeye baslıyo cok ama cok konforsuz bı arac oluyo ve aractan bellı bı sure sonra her yerınden ses gelmeye başlıyo emın ol buna sonunda dayanamaz satarsın aracını..
karar senın ama 3.5 tan fazla basma derım eskıde kaldı o yere yakın sıfır arabalar sımdı yollar malum altı surttumu ıcın gıder bak.. 2. el coıl bak netten yada şu yenı cıkan aırrıde sıstemlere bak derım.. ayrıca benım bıldıgım 5 cm basmalarda rot kollarının felan rotıllerın ömru kısalıyo ön takımda sorun cıkarmaya baslıyo yazık etme aracına derım

hrn01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mersinde ara sokaklara girme düşürünce.Yoksa kasisler de seni düşürür:))

alionur54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra yı bilmiyorum ama geneli icin gecerli yukarı salınımda uzun kalır amortisor

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
3 cm'in üstündeki alçaltmalarda spor amortisör takmanız gerekiyor, fabrika kurtarmıyor. 3 indirip bırakın vogtland yaylarla. amortisör değişmeye de gerek kalmaz.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
amortisörü kestirsek olmaz mı usta yada coil over atsak ?

Düzgün iyi marka bir coilover olur ancak onlar pek pahalı. Yay kestirmek mümkün ama hiç sağlıklı değil, virajda falan savrulur gidersiniz allah korusun. Amortisör kestirmek de zaten mümkün değil öyle bir uygulama yok :)