Astra G Düşürme(Basma) Hakkında Yardım

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle aracınız hakkında hayırlısı olsun diyorum. Merak ettiğim 3.5 yay takıp 1 2 parmak kadar çok yetersiz alçaldığını söylenler var ve 3.5 takıp 3 parmak indiğini söyleyenlerde var. Benim için 3 4 parmak yeterli. 5 lik yay takınca alt takıma ciddi zararlar verebiliyomuş. 4cm lik yay varmı veya 3.5 un uçlarından biraz kestirsek tatmin eder mi? Yayın aracı çok değiştirdiğini düşünüyorum son zamanlarda kafayı yemek üzereyim yay yay diye photoshoplu fotoğrafa bakıp bakıp kendimi avutuyorum :(

Hocam 3.5 cm yay aracı en fazla 2 parmak indirir ve bu orjinalle aradaki farkı belli etmez. 5 lik yay alabilirsin. Kaliteli birşey aldıktan sonra hiçbirşey olmaz. Ben yay alacaktım ama 5 bile bana az geldi. Toplamda 3 parmak düşürür 5 lik yaylar. 5 takınca hiçbirşey olmaz alt takıma. Dikkatli kullanırsın ama bu aman aman bi şekil değil. Ayrıca 5 yol tutuşun artacaktır. Konforda fark olur ama aşırı fark olacagını sanmıyorum. Tavsiyem olarak 3.5 alacaksan hiç alma. 5 al daha iyi. Amortisöre zarar verir diyenlerde var. Ustana sorarsın zararı olur derse amortisöre işlem yapar halleder

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam 3.5 cm yay aracı en fazla 2 parmak indirir ve bu orjinalle aradaki farkı belli etmez. 5 lik yay alabilirsin. Kaliteli birşey aldıktan sonra hiçbirşey olmaz. Ben yay alacaktım ama 5 bile bana az geldi. Toplamda 3 parmak düşürür 5 lik yaylar. 5 takınca hiçbirşey olmaz alt takıma. Dikkatli kullanırsın ama bu aman aman bi şekil değil. Ayrıca 5 yol tutuşun artacaktır. Konforda fark olur ama aşırı fark olacagını sanmıyorum. Tavsiyem olarak 3.5 alacaksan hiç alma. 5 al daha iyi. Amortisöre zarar verir diyenlerde var. Ustana sorarsın zararı olur derse amortisöre işlem yapar halleder

Benimde gönlüm 5 de ama amortisörler sıkıntı çok fazla masraf yapak istemiyorum size aracımın photoshop lu resmini göstersem yaklaşık kaç cm yayla o hale gelir anlayabilir misiniz?

x3oV95.jpg

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
17 lik jant ve 45 50 yanak lastik olursa 5 lik yay yeter resimdeki durum için

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jantı değiştirmeden 5cm bu görüntüyü vermez mi?

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim için çok yeterli çok teşekkür ederim size fiyat olarak 3.5 la 5 aynı sanıyorum biraz dikkatli olursak bi zararı olmaz heralde 5 liklerin

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim için çok yeterli çok teşekkür ederim size fiyat olarak 3.5 la 5 aynı sanıyorum biraz dikkatli olursak bi zararı olmaz heralde 5 liklerin

Fiyatlar aynıdır. Aynen 5 likten aşağı almayın ihtiyacınızı karşılaşamaz görsellik açısından. Orjinal jant lastikse kesin 5 lik alın. Çamurluğa falan sürtmez. Altınıda kolay kolay sürteceğinizi sanmıyorum. Normal sürüşünüze devam. Kasisten 40 50 km h hızla geçmiyorsunuz heralde :) yani dert etmeyin sürtme işini.

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mersinde kim bu yay kesme işini yapan? Birde bunlişi soğuk pres de yapıyor mu?

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mersinde kim bu yay kesme işini yapan? Birde bunlişi soğuk pres de yapıyor mu?

Mersinde erkan usta var çevik kuvvetin orada. Mersinde erkan ustanın üstüne yay kesen basan yok :) pres yapar mı bilmiorm ama press yerine kes daha iyi pressleyince sertleşir ve çabuk kırılır. Denedik yeni yay alıp kestik :)

AstraG-156

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
g kasa aracıma 5 cm spor yay almayı düşünüyorum. fakat 5 cm yay takılı olan g kasa astralara baktığımda aracın önünün arkası kadar iyi düşmediğini fark ettim. aracımın önünün arkaya göre biraz daha alçak olmasını istiyorum. bunun için öne 5 cm, arkaya 3,5 cm spor yay almaya karar verdim fakat bu şekilde yaparsam herhangi bir problem yaşar mıyım? aşırı derecede bir konfor kaybı yaşar mıyım? bu şekilde yapan arkadaşlar varsa fotoğraf paylaşabilir mi acaba? Bu konuya hakim olan abilerim kardeşlerimden yardım bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim :) ayrıca aracın altında enjoy jant bulunmakta...