Astra g fren sertlİĞİ

abdurrahmanulupinar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BU ASTRA G LERİN FRENLERİ HEPMİ SERTDİR :confused:

2004 POLO KULLANDIM FRENLERİ ASTRA G YE BAKARAK ÇOK ÇOK YUMUŞAKTI VE FREN MESAFESİDE ÇOK KISAYDI

BALATALAR KOMPLE DEĞİŞTİ HALA SERT VE EL FRENİN POLO KADAR ETKİLİ TUTMUYOR .

NE YAPARIZDA BU FRENLER DÜZELİR :bir:

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Benimkiler gene tam tersi, sert değil. Eniştemin 2013 Corsa D aracını kullandım, frene hafif basınca bile şak diye duruyor. Ben Astra'da çok sert basarsam o şekilde duruyor. Balata değişimi de yaklaştı sanırsam.
El frenim kaçırıyordu. Hızlı şekilde çekmek gerekiyordu ama çok dik bayırda trafik ışığında beklerken ufak ufak kaçırıyordu. Lifte kaldırıp el freni telini söktük. Ortadaki ayrım noktasından sonraki solundaki telde hasar vardı. Teli komple değiştirdik, problem kalmadı.

abdurrahmanulupinar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman yazlık ayar için tel değişimi yapalımda bu frenler i nasıl yumuşatcaz bilmiyorum daha önce GM balata var dı Hemen ömrü bitti Usta tavsiyesi AC delco aldık fren mesafesi iyi ama sert :mad:

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren hidrolikleri kontrol edilmeli. Sertlik göreceli bir kavram ama Polo ile kıyaslanır duruma gelmişse bir sorun olduğu aşikar. Frenleri Astra G'nin başarılı olduğu konulardan biridir.

iyilmaz19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet beim 2003 astra eleganceda da sert.bir de firene basınca ses yapıyor arada nedenini çözemedim..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses balata veya pislikten kaynaklı, veya kaliber balata arası fazla pislik dolu tam paralel basmıyor rezonance sesi çıkarıyor veya disk çapaklarından kaynaklı,bakmak gerek

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hidrolik değişimini tavsiye ederim. pedal hissiyatı çok değişiyor...bosch car servislerde bilgisayara bağlayıp yapıyorlar yarım saatlik bir işlem.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkalar kampana olduğu için kampanalarada baktırın. Sanırım kampanalara ayarda yapıyorlar hatta frenciler varmış bi ara bende götüreyim diye çok niyetlendim ama zaman nakit vs...

abdurrahmanulupinar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sağolun abilerim Frenler yeni bizim 6.000 km falan oldu . Fren hidroliğine baktırıp Ayar çektiriyoruz ozman :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:38 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:30 ----------

evet beim 2003 astra eleganceda da sert.bir de firene basınca ses yapıyor arada nedenini çözemedim..
Aynı problem :maden: Fren hidroilğine baktırmamz gerekiyomuş